www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shiten 175 milione kopje te Windows 7

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Shiten 175 milione kopje te Windows 7   Tue Jul 27, 2010 12:46 am


Microsoft ka hequr çfarëdo dyshimesh për gjendjen financiare pas publikimit të rezultateve për tremujorin e katërt rekord, para së gjithash, falë shitjes së sistemit operativ Windows 7 e Office 2010.
Kompania Microsoft ka raportuar se ka shitur mbi 175 milionë kopje së Windows 7 në nëntë muajt e parë të shitjes, që e bën atë edhe sistemin më të shitur operativ në historinë e kompanisë.
Windows 7 ka filluar të shitet më 22 tetor të viti të kaluar. Menjëherë pasi që është lëshuar në shitje, Windows 7 ka tejkaluar Vistan për hiq më pak se 234 për qind, së bashku me 10 për qind të pjesëmarrjes në treg.
Para një muaji, kompania kishte raportuar se kishte shitur 150 milionë kopje, respektivisht shtatë kopje të Windows në shtatë sekonda.
Falë shitjes së shkëlqyeshme të Windows 7, Microsoft ka realizuar vitin më të mirë fiskal deri më tani.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Shiten 175 milione kopje te Windows 7

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum