www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 MSI lancon dy laptope te rinj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: MSI lancon dy laptope te rinj   Tue Jul 27, 2010 12:48 am

Dy laptopët e kompanisë MSI janë të bazuar në platformën Calpella të Intel dhe ofrojnë shtëpiza me stil si dhe specifika të mira.
MSI ka paraqitur dy laptopë, FX600 i FR600, me ekrane prej 15.6-inçësh. Që të dy laptopët janë të bazuar në platformën Calpella të Intel, gjersa ofrojnë teknologjitë Turbo Drive e ECO Engine për rritje të performansave, respektivisht për kohëzgjatje më të madhe të baterisë.
Shtëpizat janë rezistuese ndaj gërvishtjeve dhe ndotjes prej gishtërinjve, e brenda tyre gjenden procesorët Core i5, maksimalisht 4 GB RAM, si dhe disqet me kapacitet prej 250, 320 apo 500 gigabajt. Dallimi në mes modeleve është në grafikë – FR600 ka grafikë të integruar të Intelit, derisa FX600 është pajisur me grafikën GeForce GT 325M me një gigabajt memorie.
Çmimet e laptopëve nuk janë publikuar, sikur që nuk janë publikuar as të dhënat për paraqitjen e tyre në treg.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

MSI lancon dy laptope te rinj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum