www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Irani po e studion Mendimin e GJND-së për Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Irani po e studion Mendimin e GJND-së për Kosovën   Fri Aug 06, 2010 6:20 pmTeheran/Beograd, 5 gusht - Teherani është i gatshëm të ndihmojë në zgjidhjen e "kontestit" të Kosovës dhe në vendosjen e paqes së përhershme dhe të sigurisë në Ballkan, ka deklaruar shefi i diplomacisë iraniane gjatë takimit me të dërguarin e presidentit serb në Iran, në kuadrin e misionit për të penguar njohjen e Kosovës nga 55 vende të botës.
"Irani është i gatshëm që t'i kontribuojë vendosjes së paqes dhe sigurisë në Ballkan dhe në zgjidhjen e problemeve në rajon, posaçërisht të kontestit midis Serbisë dhe Kosovës", ka thënë ministri i Jashtëm i Iranit, Manucer Mottaki.
Sipas mediave serbe, ministri iranian shpreson që Serbia dhe Kosova do të arrijnë një zgjidhje adekuate dhe gjthëpërfshirëse të konfliktit nëpërmjet negociatave konstruktive dhe progresive. Irani, shtet i cili ende nuk e ka njohur Kosovën, është duke përcjellë situatën me vëmendje dhe është duke shqyrtuar Mendimin këshillues të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, sipas të cilit Deklarata e Pavarësisë së Kosovës nuk shkel të drejtën ndërkombëtare, ka thënë shefi i diplomacisë iraniane.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Irani po e studion Mendimin e GJND-së për Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum