www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nojkiq: Ivanoviq don ndarjen e Kosovës, jo të huajt

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Nojkiq: Ivanoviq don ndarjen e Kosovës, jo të huajt   Fri Aug 06, 2010 6:23 pm
Beograd, 5 gusht - Rangjell Nojkiq, kryetar i Këshillit për Kosovën të Lëvizjes së Rimëkëmbjes Serbe (SPO), që drejtohet nga Vuk Drashkoviq, ka deklaruar se për ndarjen e Kosovës angazhohen liderët serbë nga veriu i Kosovës, e jo të huajt.
Ai ka akuzuar sekretarin e shtetit në Qeverinë serbe, Oliver Ivanoviq, se "nuk flet të vërtetën" kur pohon se të huajt janë për ndarjen e Kosovës. "Kjo ide për ndarjen ekziston që nga vitet nëntëdhjetë, kur është themeluar Këshilli Nacional Serb në Leposaviq", me synimin që këto komuna t'i bashkohen Serbisë, thotë Nokjkiq dhe shton se Ivanoviq është një nga liderët, i cili angazhohet për ndarjen e Kosovës. "Ai kështu ka folur jozyrtraisht derisa ishim si Listë Serbe, në institucionet e Kosovës", citojnë mediat serbe të ketë thënë Nojkiq. Sipas tij, liderëve serbë nga veriu nuk u intereson se çfarë ndodhë me serbët në jug të Ibrit dhe çfarë probleme kanë ata për të mbijetuar. "Prandaj nuk u interesojnë as pasojat e idesë së ndarjes, që do ta kishim ne që jetojmë në veri të Kosovës", ka thënë Nojkiq, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Nojkiq: Ivanoviq don ndarjen e Kosovës, jo të huajt   Thu Aug 19, 2010 5:48 am

po si Ivanoviq don dhe shume tjere Ivano-viqa,po maccccccccc
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Nojkiq: Ivanoviq don ndarjen e Kosovës, jo të huajt

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum