www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kuçi: Hapet rruga që Kosova të jetë në Partneritetin për Paqe

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Kuçi: Hapet rruga që Kosova të jetë në Partneritetin për Paqe    Wed Aug 11, 2010 2:31 amZëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi është takuar sot me komandantin e komandës së Përbashkët të Forcave të NATO s, me seli në Napoli, admiralin Mark Ficxherald.


Në takim është diskutuar për gjendjen e përgjithshme të sigurisë në Republikën e Kosovës dhe në rajon, për thellimin e bashkëpunimit me KFOR in, për ngritjen e kapaciteteve të Forcës së Sigurisë të Kosovës dhe për tema tjera me interes. Zëvendëskryeministri Kuçi theksoi përkushtimet e Qeverisë së Republikës së Kosovës për një ambient të sigurtë dhe të barabartë për të gjithë qytetarët. Më tej, ai tha se reduktimi i trupave të KFOR it duhet të bëhet në proporcion me realitetin e krijuar dhe të mos lejohet vakum në sigurinë e vendit. Zëvendëskryeministri theksoi besimin se me këtë avancim që është duke kaluar Republika e Kosovës në aspektin e sigurisë dhe të stabilitetit të përgjithshëm, është hapur rruga që Kosova të jetë pjesë e Partneritetit për Paqe dhe së shpejti edhe anëtare e NATO s. Në takim, zëvendëskryeministri Kuçi shprehu garancën që Republika e Kosovës është vend i sigurt dhe krijon mundësi për ndikim pozitiv në stabilitetin e rajonit. Kuçi po ashtu shprehu nevojën për veprime më të mëdha në pjesën veriore, për të forcuar sigurinë e vendit, për të ndaluar kontrabandën dhe krimin e organizuar në atë pjesë të territorit të Kosovës. Gjatë takimit me admiralin e NATO s, Ficxherald, zëvendëskryeministri Kuçi ritheksoi angazhimet e Qeverisë së Kosovës për mbrojtjen e objekteve të trashëgimisë kulturore dhe potencoi përkushtimin e Policisë së Kosovës për krijimin e një ambienti të sigurtë për të gjitha komunitetet, me theks të veçantë për komunitetin serb.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kuçi: Hapet rruga që Kosova të jetë në Partneritetin për Paqe

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum