www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Android kalon iPhone ne nivel global

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Android kalon iPhone ne nivel global   Fri Aug 13, 2010 9:28 am

Android tani është ngjitur më lart se iPhone në skenën botërore, thanë sot analistët në Gartner.

Platforma e Google-it është rritur 10.6 milion telefona të shitur, sasi kjo e mjaftueshme për të parakaluar kompaninë iPhone, duke marrë 17,2 për qind të tregut.

Humbësit më të mëdhenj të tregut mbetet platforma e Symbian, e cila nuk ka arritur ta ndalojë “rënien e lirë” nga 51 për qind në 41.2 për qind sa është sot.

Gjithashtu, edhe strategjia e Microsoft për ndryshimin e Windows Mobile nuk e ka ndihmuar këtë kompani që të humb pjesë të tregut, më saktësisht ajo ka rënë nga 9.2 për qind në vetëm 5 për qind të tregut.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Android kalon iPhone ne nivel global

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum