www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vazhdojnë hulumtimet në liqenin e Peruqacit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Vazhdojnë hulumtimet në liqenin e Peruqacit   Fri Aug 13, 2010 12:47 pmEkspertët mjekoligjor të Serbisë dhe Kosovës janë duke vazhduar inspektimin në liqenin Peruqacit në Serbi, afër Banja Bashkës, në kërkim të trupave të shqiptarëve të bartur me kamionin frigorifer gjatë vitit 1999, ku një pjesë e të cilëve akoma nuk janë gjetur. ...
Deri më tani sipas ekspertit mjekoligjor kosovar, Arsim Gërxhaliut, janë gjetur vetëm disa pjesë të kamionit frigorifer dhe disa mbetje mortore që supozohet se janë eshtra shtazësh.

Inspektimet e deritashme në liqenin e Peruqacit në Serbi ku dyshohet të kenë mbetur edhe disa trupa të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës të bartur në një kamionin frigorifer nuk kanë rezultuar me gjetje të ndonjë mbetje mortore.

Gërxhaliu ka thënë se kërkimin po e vështirëson sasia e lumit në fund të liqenit. Ai ka thënë se autoritetet kosovare janë në kërkim të një kompanie të huaj që me anë të një sonazhi special bën verifikimin e eshtrave në thellësi të tokës.

Kërkimet sipas ekspertëve mjekoligjor janë përqendruar përreth lokacionit në largësi prej 8 kilometrash ku janë gjetur pjesët e kamionit frigorifer në të cilin, vite më parë, janë gjendur mbetje mortore të shqiptarëve të Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Vazhdojnë hulumtimet në liqenin e Peruqacit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum