www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 NJË POEZI HUMORISTIKE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: NJË POEZI HUMORISTIKE   Mon Aug 16, 2010 12:36 pm

GRINDJE KOHËSH

Çka po thotë baca Ibish
Puna e të rinjëve,kurgja hiq
I merrni gratë,si shkurtabiq
Gruaja ime,e gjanë si lis
Ngjoksa t´saj mund rri
këmbëkryq

Po gabon,more zotrote
T´gjata e t´trasha
kanë dalë mode
Ne i zgjedhim si sorkadhe
Nga madhesia,mesatare
Kësaj zgjedhëje sí thonë fare
ju po i merrni,si shkopinj thane
hiq nuk duken,pa hypë n´nallane
n´kofshë e poshtë,krejt cullakhane

Të mëdha,a të vogla,s´ka rëndësi
Ne i zgjedhim për dashuri
As këtu s´pajtoj me ty
Edhe ne kem que dashni
këmbë e kokë,ua kem përzi
Ju kinse tash,jeni përsosë
dhe n´dashni ju bëni lëmoshë
i fërkoni,si me i hekurosë

Ngadal mixho,mos t´vjen inatë
ju n´mes veti s´jeni përshtatë
Asnjëherë si keni njohur gratë
veq n´martesë të parën natë

Pasha axhen ne kem pas fatin
gratë e tona e kanë mbush shtratin
qito të juvet që po i zgjidhni sot
sun i gjeni me mikroskop
Qito t´juvet çka po shminkaten
me to axha se kish ba natën!!!! MaC..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: NJË POEZI HUMORISTIKE   Mon Aug 16, 2010 5:13 pm

:haha: :haha: :haha: :haha:

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
CeLuShi
Ylli Forumit
Ylli Forumit
CeLuShi

Numri i postimeve : 3086
Data regjis. : 24/10/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: NJË POEZI HUMORISTIKE   Tue Aug 17, 2010 10:45 pm

huahuahuahuahauhahauhahuahuahuahuahuauhauhahuau e ku u paka e hajt haha me mikroskop po thot agja me ju lyp duhet juve qikav a pe nini uhauhahuauhauhaua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
alketa
Fillestar/e
Fillestar/e
alketa

Numri i postimeve : 21
Data regjis. : 28/01/2011
Age : 29
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: NJË POEZI HUMORISTIKE   Sun Jan 30, 2011 6:47 am

ahhahahahahhahahhahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: NJË POEZI HUMORISTIKE   Mon Jan 31, 2011 3:30 am

Më ra bora mbi kokë
Dhe floket e bardha mi beri
Nuk më don më as gruja
floket e bardha s´jon per burra

Mbylle gojën gruja thot mos fol
Se po te vij era nga ajo goj
Të thërrasim për t’qu rënd
Atëherë kur te kam nevoj

Ik nga shtëpia shko ku të duash
Se më vijnë shoqet në qaj,
Shpesh këtë më thotë gruaja
kur te kthehesh enet mi laj

Në kafe s’më don shoqëria
Se s’kam para që të paguaj
Në politik s’më don partija
se i pata sha me poezija

Nuk më mbetet asgjë tjetër
Veç të ulem poezi të shkruaj
Të qaj kohën e kaluar
Me zor të qesh edhe te vuaj


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: NJË POEZI HUMORISTIKE   Mon Jan 31, 2011 4:38 am

Rroke lapsin
o poet
ti per halle
mos ben dert
shkruaj mire
ti poezi
dil me goca
rri ne qarshi
sot ka goca
sa te duash
per dashuri s´bene
te vuajsh
ti mos shko me u grindë
me grue
ajo vet ka me t´kerkue
kur ti sheh gocat ty rrethit
bahet me folë vet me veti
ti me penë edhe me leter
rron më mirë se çdo një tjeter
ngjyrose pak edhe flokun
bahesh burrë që se ke shokun
qoje jeten me dashuri
thur per gocat poezi
mos u plak,po mbahu i ri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: NJË POEZI HUMORISTIKE   Tue Feb 01, 2011 11:48 pm

Kush dreqin me mesoi Fb
nuk paskan rinia faj
Kur hy ne fb haroj te dal,
kom harr kur hy sa koha me shkoj aty
Nuk rri dot pa hyre perdite ne Internet,
kurse te baba kam pa shkuar plot 2 vjet
Nuk le femer pa ngacmuar ne Forum,
sa nuk me del koha as për te fjetur gjum
Kerkoj gjithë ditën te gjej një Mandarin
s'me inetereson me shkue as ne Prishtin
I them Mirmengjes c'do dite një shoqe ne Fb
e njofta se njofta vetem me nguc
Pyes c'do dite femrat c'fare ngjyre i ka veshur brek
nuk me intereson qka kom me hanger për drek
Ne MSN kam femra dhe nga gjitha an,
deri sa ti shaj asnje nuk reagon
ne te gjitha anet qenka shoqeria
nuk e di kur u qlirue Kosova nga serbia
nuk hargjoj as pare tu nejt ne fb kete po e di
kur propozoj një femer i them: hajt paguaj TI
se dua ne KS ta ndertoj një shtepi ahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: NJË POEZI HUMORISTIKE   Thu Feb 10, 2011 7:26 pm

Si Gjithmon jom Ne Disponim
Jom Kan Edhe edhe prap jom
ai qe Ma Prish Disponimin 1000 T'Zeza
kom me ja than
S'po nalna po flas po nese te pengoj PLAS!
te vjen inati qe kam talent e ti nuk ki
kur vjen puna per interes
krejt po me thojn mir mengjes
nese ske pare me thes,
po me thojn ishalla des!
Nese nuk mendon ti per veten
kerkush nuk do ta thot te verteten

Ne Katun Kur Ske Femer Osht Tradit
se krejt qikat nga katuni kan ik
Une nuk i ngoj fjalet e mahalles
por Luj Horë ne maje te GjiLpoNëS
i Grahi KerriT me gisht te kames
veq Për iNaTi te NjoNëS
Une gjithmon kom mesue
shoqet kurr mos mi hidheru
deri ne piken e fundit
mos me kqyr a eshte e qytetit e Katundit
po Mendoj.gjithqka ta Lexoj
Ta kontrolloj biruat tja zbuloj:d

Pe ja nisi 3 2 1 kadaldale n'gjak kom me t'hi
kom me tu bo si .... pa mue me nejt shanc nuk ki !
Me 2 rreshta te helmoj te shtremoj te shkatrroj
Me 2 fjal ju tranoj te faroj,
ne venin ma te keq do te exsplodoj
fjalt e mia eksplosiv,me plot energji
negativ,mirpo qellimi krejt pozitiv
per cdo fjal kam motiv
Qka me bo jam bo Djal i Shpis
nuk po me dojn as qikat e kojshis
jeten tane kshyre qka je tu maru
a je naj sen tu perparu a veq teposhte tu shku
Qe Sa koh Je Tu Prit
Mu ne Tok MeM Qit e ma mos me pa Drit

Aspak nuk po i kuptoj qeto femra,
ju vjen ma mir mi thirr zemra,
se sa me i thirr me emra!
qka me bo,femra keni qellu duhet me ju Pervlu
un ja nisa me experimentale
fatale banale jo normale t'lash pa minerale
ku me mbeten ato shpresa se i pate neper thesa
mos me kan ra te kthesa me parashtesa me prapa shtesa
afer te banesa kur une u dheza aty qelloj BesA


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: NJË POEZI HUMORISTIKE   Tue Nov 13, 2012 8:31 am

veres ne katund
dimrit ne qytet,
dashuria ne det
knaqsija ne krevet . haha haha haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: NJË POEZI HUMORISTIKE   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

NJË POEZI HUMORISTIKE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com
YlliehanaForum