www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nikon D3100 del zyrtarisht

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Nikon D3100 del zyrtarisht   Sat Aug 21, 2010 1:28 amPjesëtari më i ri i linjës SLR të fotoaparateve të Nikon për fillestarë sjellë sensor të ri dhe mundësi të incizimit të video materialeve me rezolucion të plotë HD.

Në këtë fotoaparat është integruar sensori CMOS me rezolucion prej 14.1 megapikselash, derisa për përpunimin e fotografive përkujdeset çipi EXPEED 2.

Ndjeshmëria maksimale është ISO 3.200 (e cila mund të zgjerohet deri në 12.800 për ata të cilët janë më të guximshëm), fotoaparati fokuson në 11 pika, gjersa është integruar edhe ekrani 3-inçësh LCD. Natyrisht, në të gjendet edhe mundësia e incizimit të video materialeve me 1080p, e materiali ruhet në kartelat e memories SD, SDHX apo SDXC.

Çmimi i rekomanduar i shitjes i Nikon D3100 për tregun evropian është 600 euro në paketë me objektivin 18-55.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Nikon D3100 del zyrtarisht

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum