www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 magjia e bukuris shpirtrore

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: magjia e bukuris shpirtrore    Sat Aug 21, 2010 8:58 am

magjia e bukuris shpirtrore

E keni pyetur ndonjehere veten perse disa vajza terheqin me teper vemendjen e meshkujve, se disa te tjera? Madje nuk jane as shume te bukura, megjithate seç kane diçka te veçante ne menyren e tyre te sjelljes, te folures, te veshtrimit drejt ne sy, qe i ben ato shume terheqese. Kjo ndodh sepse kesaj kategorie femrash i pelqen vetja. Dhe kur te pelqen vetja, padyshim u pelqen dhe te tjereve. Ky parim aplikohet ne shume fusha, jo vetem ne ate sentimentale, por edhe ne pune, ose ne marredheniet me shoqerine. Pastaj nuk duhet te harrojme se kemi te bejme me nje rreth vicioz, i cili ushqehet nga secili prej nesh. Sa me shume te te pelqeje vetja, aq me e sigurte ndjehesh. Kur ndjehesh mire me veten te krijohet nje gjendje shpirterore qe percakton menyren e te folurit, te levizjes, te bashkeveprimit. Te gjitheve u pelqen ndjesia qe te krijon e bukura. Madje nuk eshte as shume e veshtire. Siç thone anglezet, bukuria fshihet ne syte e atij qe e shikon ose siç themi ne merr syte e mi qe te shohesh bukurine qe fshihet pas dikujt.?
Te ndjehesh e bukur
Kjo ka te beje shume pak me aspektin tuaj te jashtem, perkundrazi eshte nje gjendje shpirterore. Problemi qendron ne faktin se femrat jane te predispozuara te mos iu pelqeje vetja. Zgjoheni ne mengjes dhe urreni floket tuaj, i drejtoheni pasqyres dhe shihni disa rrudha te cilat nuk i kishit vene re me pare, nuk arrini te vishni dot xhinset e preferuara sepse kohet e fundit keni shtuar paksa ne peshe dhe ato ju rrine te ngushta dhe kur dilni nga shtepia perpiqeni te mos bini ne sy. Kjo ndodh vetem kur nuk ndjeheni shume te kenaqura me pamjen tuaj. E njejta situate ndodh dhe kur ndjeheni te bukura. Kur ecni ndjeheni shume te sigurta, askush dhe asgje nuk ju frikeson. Atehere perse te mos perpiqeni te ndjeheni te bukura cdo dite? Ne fund te fundit nuk ju kushton asgje ta provoni. Receta duket shume e thjeshte: pelqeni veten qe t'ju pelqejne te tjeret. Por ne te vertete, gjerat jane pak me te nderlikuara. Aq sa e lehte duket ne te shprehur, aq e veshtire eshte kur praktikohet. Por kjo nuk do te thote te mos provoni ta vendosni ne pune kete mekanizem, i cili sapo te aktivizohet mund t'a ndryshoje rrenjesisht menyren tuaj te te sjellit karshi te tjereve. Ja disa keshilla qe sherbejne per te thyer akullin e per te ndryshuar qendrim...

Stop "ankesave"?
Mjaft u ankuat "perse ajo ka nje trup te bukur dhe une". Perkundrazi shikoni kopshtin tuaj dhe mundohuni ta zbukuroni sa me mire te mundeni.

Zbuloni pikat tuaja te forta
Nje vajze e bukur mund te bjere ne sy qofte dhe per nje karakteristike te vetme te fizikut te saj (syte, buzet, kembet etj). Zbuloni Cfare pelqejne me teper te ju, dhe perpiquni t'i vleresoni keto aspekte, qofte te fizikut apo te karakterit tuaj.

Edhe pikat e dobeta
Gjithçka mund te permiresohet. Identifikoni me ndershmeri pikat tuaja te dobeta, dhe mesohuni t'i pranoni ato, t'i permiresoni, ose t'i vleresoni. Duke njohur me mire veten, do te perpiqeni te kuptoni si ju shohin te tjeret, dhe te ofroni gjithmone anet e mira te pamjes suaj.

Dilni nga "burgu i arte"?
Kjo eshte bota juaj e vogel, ne te cilen ju ndjeheni te sigurta, por mos harroni se eshte njekohesisht dhe nje burg i arte. Ndersa vetevleresimi per veten tuaj rritet pak nga pak, perpiquni ta shtrini paksa rrezen tuaj te veprimit, duke zgjeruar shoqerine, ose marredheniet shoqerore dhe afektive.

Zgjidhni njerez qe ju vleresojne
Zgjidhni nje shoqeri te sinqerte, dhe mos u shoqeroni me ata persona te cilet nuk humbasin rastin per t'ju vene ne siklet. E njejta gje vlen dhe per partnerin tuaj. E keni vene re qe disa vajza ose gra duken sikur rilindin pasi lidhja e tyre perfundon? Kjo ndodh sepse pasiguria e tyre, shkaktohej edhe nga lidhja dhe partneri qe kishin ne krah.

Ziliqare...?
Perkundrazi! Duhet t'i vleresoni, te frymezoheni dhe te motivoheni nga femrat e tjera

Larg "idealeve te bukurise"
Reklamat behen te paarritshme, duke stimuluar te femrat domosdoshmerine per te blere diçka, per te konsumuar dhe shpenzuar. Objektivi i tyre eshte t'ju bejne te ndjeheni keq me veten tuaj, keshtu qe mundohuni t'i shmangni.

Besojini vetem vetes
Kurre mos iu nenshtroni gjykimit te te tjereve, pasi ky mund te jete shkaktari kryesor i pasigurise suaj. Besoni vetem gjykimin tuaj. Mjafton te ndjeheni mire me veten tuaj. Nese dikujt nuk i pelqeni, aq me keq per te.

Shtrati
Jepini fund kerkesave per t'i mbajtur dritat fikur, ngaqe ju vjen turp. Pasiguria juaj reflektohet te partneri. Pastaj nese ai nuk ankohet, por perkundrazi ju deshiron akoma me shume, perse duhet te jeni ju ajo qe shkaterron gjithçka? E keni pyetur ndonjehere veten sa probleme lindin ne mendjen tuaj, nderkohe qe te tjeret as qe i vene re?

Bukuria buron nga shpirti
Duhet ta besoni, ajo nuk fshihet kurrsesi vetem ne pamjen e jashtme. Ndjeshmeria, embelsia, inteligjenca e nje femre jane shume te rendesishme, madje dhe kur behet fjale per pamjen e jashtme. Menyra e levizjes, e te folurit, e veshtrimit jane te gjitha pjese perberese e pamjes suaj. Nje vajze e bukur qe ka nje sjellje vulgare, nuk zgjon asnje interes tek meshkujt, pavaresisht bukurise se jashtme.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

magjia e bukuris shpirtrore

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum