www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 TË GJITHË E DUAN MEDËN

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: TË GJITHË E DUAN MEDËN   Sun Aug 22, 2010 8:46 am

TË GJITHË E DUAN MEDEN

Mehedin Përgjeqaj(Meda) është njëri që ka pushtuar zemrat e adhuruesëve të
këngës shqipe.Ate e duan në Kosovë dhe diasporë,e duan të rinjë dhe të moshuar.
Të gjithë e kërkojnë Meden në oda,në koncerte,në disko,në dasma dhe ahengje.....
Meda,Meda,Meda,brohoritje dhe duartrokitëje.Meda u bë idhull që i qëndron kohes dhe këngës,
që kënaq kërkesat e dëgjuesëve.Meda filloj këngën si fëmijë në TVP dhe
Radio Prishtina,por me një pasion dhe stërvitëje pushtoi Toplistën.Ai di të këndoi ate që duan dëgjuesit
ai di të rrespektoi skenën dhe publikun,i afërt me njerëz,i dashur për
të gjihë!Simpatizuesit e tij qofshin meshkuj apo femra e përcjellin aktivitetin e tij në çdo kënd.Shumë prej tyre
bartin bluza me foto të Medes,dhe me mbishkrime per te.Meda një djalosh
i hijeshëm me një zë të ëmbël është më i kërkuari i këngës në gjitha trojet shqiptare dhe diasporat shqiptare.
Ai gjenë pak kohë për qëndrim në familje,gjithnjë në mesin e artdashësve
i dashur dhe i palodhur.
Para dy jave në një disko të madhe në Dardanë mijëra artdashës brohorisnin Meda,Meda,Meda,e shoqëronin në këngë,i duartrokitnin dhe hidheshin
me te në valle.Edhe në disqet kosovare,albumet e Medes janë më të kërkuarat në treg.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

TË GJITHË E DUAN MEDËN

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Muzikë::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Muzikë-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum