www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish    Sun Aug 22, 2010 9:46 am

Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish

Edhe pse një marrëdhënie mund të këtë një farë historie apo disa vite bashkë, zënkat e grindjet janë të pashmangshme, dhe ndonjëherë mund ta çojnë lidhjen drejt fundit të pashmangshëm.
Të kesh projekte të përbashkëta, të jesh i aftë të përballosh stresin e përditshëm që mund të shkaktohet nga probleme ekonomike, shëndetësore, të dish të mënjanosh agresivitetin, të kesh një farë ironie, një farë lehtësie në të kapërcyerën e vështirësive dhe gjëja më e rëndësishme, është të ndash nevojat e çiftit nga ato të familjes.

Tek të tridhjetat ka një ndryshim te modelet në çift, d.m.th. dëshira për të ndarë gjithçka me partnerin, mënyrën e të bërit të gjërave, të gjithë investimin në punën e tyre. Në praktikë kanë një model të tyrin romantik, por mendojnë për karrierën dhe kjo shpesh çon në krizë raportin. Kështu, kur njëri nga partnerët vendos të zhvendoset në një qytet tjetër me punë dhe tjetri vendos të mos e ndjekë.
Tek të dyzetat problemi qëndron te një hapësirë autonome, pak hapësirë për “ai” dhe “ajo” të pavarur nga “ne”. Për këtë arsye është e vështirë të vendosësh tek i njëjti person të gjitha cilësitë: në rastin e grave, për shembull, është burri i qëndrueshëm që jep gjërat kryesore dhe i dashuri që të bën të fluturosh.

Por vjen një moment ku duket se marrëdhënia ka arritur në vijën e finishit.
Ka disa shenja që e bëjnë atë të dallueshme, në mënyrë që të përgatiteni për fundin e pashmangshëm..
1- Nuk ndihesh e lumtur kur je me të, ndihesh e stresuar, e mërzitur.
2- Ti mendon shpesh për një ish-tëndin që ke pasur më parë, duke menduar se ke qenë më mirë me të.
3- Ke brenda teje një dëshirë për të ndryshuar në të gjitha drejtimet, në dashuri; ke dëshirë të ikësh dhe të largohesh, të jetosh në një vend tjetër, të ndërrosh punë, të ndërrosh edhe partnerin.
4- E shikon atë nën një këndvështrim tjetër. Të mërzit çdo gjë e tij, edhe për gjënë më të vogël nisni zënkat, si pse ka nisur të pijë çaj kur zakonisht pinte kafe, apo se e hap gojën si hipopotam kur qesh.
5- Ndihesh gjithnjë edhe më e distancuar prej tij, psikologjikisht dhe fizikisht. Ke pak dëshirë të rrish me të, je si e shurdhër ndaj gjërave që të thotë. Përqafimet, përkëdheljet, puthjet bëhen gjithnjë edhe më të rralla. Dorë më dorë nuk rrini më shumë se një minutë, sepse justifikohesh se i ke duart e djersitura. Aktiviteti seksual në këtë fazë është një skandal i vërtetë, diçka shumë e shpejtë dhe me dhimbje.
6- Marrëdhënia në krizë kthehet në një fiksim.
7- Ti çdo ditë pyet veten se mos është vetëm një keqkuptim i përkohshëm që do të kalojë. Por sa më tepër mendon, aq më tepër lidhja juaj me të është gati drejt zgjidhjes ti thua: “Nuk e dua më”.
8- Ti nis e pyet prindërit, kolegët, të njohurit: “A bën vallë ai për mua?”, “Ç’mendoni për të?”. Dhe, nëse përgjigjet e tyre nuk të kënaqin, ti i drejtohesh astrologëve, magjistarëve të ndryshëm dhe ato të forcojnë bindjen se është koha e përshtatshme të ndahesh me të.

Shkatërrimi i dëshirës seksuale

Problemi që qëndron në zemër të martesës moderne dhe arsyes së statistikave shumë të larta të divorceve, është se jeta familjare shkatërron dëshirën seksuale, pavarësisht se sa i dashuruar mund të jetë çifti. Me fjalë të tjera, seksi dhe martesa nuk janë gjithmonë të pajtueshme


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish    Sun Aug 22, 2010 9:58 am

dy flakaresha dhe finishi ne prak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish    Sun Aug 22, 2010 10:13 pm

Shaban Cakolli shkruajti:
dy flakaresha dhe finishi ne prak

hahaha ma se done ehe ma shumm tani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish    Sat Aug 28, 2010 5:44 am

veq ithemm tepafesha me kett ftyr se qyshe je trathetar pabess
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish    Sat Aug 28, 2010 8:32 am

Veq i thom...Ti s'dite t'me vleresoje mua, as dashurine time.. Por mos u shqeteso: Dikush tjeter do i vleresoj ato qe ti hodhe poshte. POR..keTu i humburi je TI .. xD
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish    Sat Aug 28, 2010 9:21 am

veq ithem rruge te bare tqoft oje paftyr sdite te mvlersosh dashurijen qe pat per ty sdite te mevlersosh djenjat qe pata per ty po mos harro se dote vjen qetra qe te medoje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish    Sat Aug 28, 2010 6:25 pm

duhet qen i shquar ti ikesh finishit,perdor shenja tjera
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish    Wed Sep 01, 2010 5:52 pm

SdO FILOZOFOJA SHUM se nese ska mund te kuptoj se kush jam nfakt para aaty momenti ...as ne ate moment sdo kuptoje...

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish    

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Shenjat që tregojnë se marrëdhënia është në finish

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum