www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Westerwelle: Harta e Europës Juglindore ka përfunduar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Westerwelle: Harta e Europës Juglindore ka përfunduar   Fri Aug 27, 2010 1:28 amBeograd, 26 gusht – Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Guido Westerwelle, ka thënë sot në kryeqytetin e Serbisë se ekzistojnë shanse për biseda të drejtpërdrejta ndërmjet Beogradit e Prishtinës, por vendi për zhvillimin e tyre është Brukseli dhe jo New Yorku.

Siç është shprehur ai, harta gjeografike e Eurpës Juglindore është vizatuar dhe ka përfunduar.

“Ka gjasa për bisedime të drejtpërdrejta midis Beogradit e Prishtinës dhe ky është rastr për jetë më të mirë. Në BE konsiderojnë se gjasa për këtë është tavolina në Bruksel, dhe jo New Yorku”, ka thënë Guido Westerwelle në rektoratin e Universitetit të Beogradit, njoftojnë mediat serbe.

“Do të vijë dita kur përfaqësuesit e Beogradit dhe të prishtinës do të ulen rreth të njëjtës tavolinë dhe të bisedojnë për BE-në. Për ju ndoshta kjo është utopi, por mund të realizohet. Pajtimi mund të ketë sukses nëse përballeni me realitetin. Pavarësia e Kosovës është realitet dhe Mendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë këtë e ka konfirmuar pa dilema”, është shprehur ai.

Kryediplomati gjerman do të takohet gjatë ditës me autoritetet më të larta të Serbisë

Para Beogradit, ai ka qëndruar në Zagreb dhe sot do të udhëtojë në Sarajevë. Nesër ai viziton Prishtinën dhe Graçanicën. Në Kosovë ai do të takohet me krerët më të larta tëç vendit dhe do t’u drejtohet ligjvënësve. Po ashtu do të vizitojë Shtabin kryesor të KFOR-it si dhe Prizrenin.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Westerwelle: Harta e Europës Juglindore ka përfunduar   Fri Aug 27, 2010 7:46 am

Westervele kete uaka thene troq,nga se serbet kane nevoje shpesh te ua shpjegojne se jane ne enderra.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Westerwelle: Harta e Europës Juglindore ka përfunduar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum