www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Feja: sa ndikon ne dashuri?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Feja: sa ndikon ne dashuri?    Sat Aug 28, 2010 8:53 am

Sa ndikon feja ne zhvillimin e sidomos kurorezimin e nje dashurie?

Eshte e drejte qe dy te dashuruar per shkak te perkrahjes fetare duhet
te heqin dore/jane te detyruar te mbyllin ate dashuri?
Ku e di..ndoshta sepse familja nuk eshte dakord..mendoni nje nuse ne
nje shtepi myslimane e anasjelltas e shume probleme te tjera.

Si duhet vepruar ne situata te tilla?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?    Sat Aug 28, 2010 9:14 am

po menoje qe dikon shum ne fejen moseliman si pershebell me nje fe tjeter te martohesh

po shum raste nuke ekan kshyren jan dashten shum presonat cil jan dashruare dhe kan dhen dorh heqej nga familj qe te jetojen at dy presonat te lumtur

po une nuke di se qka te them per kett noo komentt veq aje qe dashorohet jasht mase edin koptimi eh ksaj fjalee
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?    Sat Aug 28, 2010 6:10 pm

burri i mire e konverton gruan ne fen e vet,dashuria eshte vetem dashuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?    Sat Aug 28, 2010 10:36 pm

Psikologët dhe psikiatrit kanë qëndrime të ndryshme në lidhje me
psikozën. Por në këto qëndrime, ata nuk janë përpjekur që psikozën apo
shpirtin e njeriut ta ndërlidhin me fenë. Ata shpirtin e njeriut e
konsiderojnë si një përmbledhje të fenomeneve të brendshme të njeriut,
e cila ndikon thellë në sjelljet dhe karakterin e tij. Kjo ndarje në
mes fesë dhe shpirtit qëndron larg realitetit të njohjes së njeriut,
rëndësisë dhe personalitetit të tij. Por përkundër kësaj, një pjesë e
psikologëve janë të këtij mendimit së feja dhe shpirti apo psikika e
njeriut kanë marrëdhënie të pandara dhe koordinuara
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?    Wed Sep 01, 2010 5:51 pm

ka ndikim relativisht te madh per nje lidhje serioze....se me von dalin problemet ....edhe pse thon..dashnia snjeh as ligj as fe por mendoj se feja eshte problem shum i madh tek nje lidhje....se me von dalin pasojat edhe pse nuk duan ndoshta X persont ne fjal...vet natyra situata i shtyn ne at drejtim...

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?    

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Feja: sa ndikon ne dashuri?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum