www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google: Kerkoni cka po ndodh ne kohe reale

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Google: Kerkoni cka po ndodh ne kohe reale   Sat Aug 28, 2010 10:08 pmDuke filluar prej sot, Google i ka zgjeruar edhe më tej mundësitë për tweets, të rejat e statusit dhe postimet e ndryshme, me një faqe të veçantë kushtuar gjetjes së përmbajtjes në “kohë reale”, pasi që përdoruesi të qaset në internet.

Forma e re e gjetjes së përmbajtjes aktuale në makinën e kërkimit, tani është lëshuar në 40 vende të botës, përkatësisht në faqen - google.com / realtime, e cila është e ndërtuar mbi karakteristikat që Google i ka shtuar kryesisht për gjetjen e informatave dhe ngjarjeve në kohë reale.

Kështu në rast se ju kërkoni në Google/realtime emrin e Lady Gaga’s, në motorin e kërkimit menjëherë do të paraqiten foto, video, ***ërima, lajme dhe gjithçka tjetër lidhur me këngëtaren, ndërsa të gjitha materialet janë postuar në kohë reale.

Dhe, përmbajtja e tillë do të paraqitet pandërprerë nga përdoruesit nga e gjithë bota, ndërsa ju e keni edhe opsionin e stopimit të materialeve të reja.

“Përmbajtja në kohë reale shpesh herë është një nga burimet më të mira të informatave, në lidhje me atë që po ndodh tani,” tha për AFP’në, menaxheri i produkteve në Google, Dylan Casey.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Google: Kerkoni cka po ndodh ne kohe reale

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum