www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Samsung heq dore nga e-paper

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Samsung heq dore nga e-paper   Sat Aug 28, 2010 10:12 pm

Për shkak të shpenzimeve tepër të mëdha Samsung heq dorë nga prodhimi i e-paper, por edhe më tutje synon të paraqesë lexues të librave elektronike.

Prodhuesi jugkorean Samsung ka paralajmëruar ndërprerjen e prodhimit të ekraneve të veta e-paper. Ekranet me ngjyrë elektronike, më së shpeshti të përdorura në lexues të ndryshëm të librave elektronike, paraqesin shpenzim tepër të madh për Samsungun i cili për këtë shkas ndërpret prodhimin e tyre.

Prodhuesi më i njohur i ekraneve të këtilla është kompania E Ink, mirëpo në këtë muhabet janë të përfshirë edhe lojtarë tjerë të mëdhenj si LG, NEC e Seiko Epson.

Përkundër ndërprerjes së prodhimit, kompania synon që edhe më tutje të paraqesë modele të reja të e-lexuesve, e vitin e ardhshëm në treg do të duhej të paraqiteshin edhe versionet e para të pajisura me ekrane LCD.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Samsung heq dore nga e-paper

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum