www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Televizori i pare 3D pa syze

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Televizori i pare 3D pa syze   Sat Aug 28, 2010 10:14 pmGjiganti elektronik japonez Toshiba planifikon që në treg të plasojë televizorin e parë tredimensional për shikimin e të cilit bartja e syzeve nuk do të jetë e nevojshme.

Siç është theksuar në raportin e kompanisë të publikuar ditë më parë, një televizor i tillë do të mund të gjendej në treg në fund të këtij viti.

Toshiba para festave të fundvitit do të paraqes tri modele të këtij TV-aparati, e ato do të kushtojnë nga disa mijëra dollarë, theksojnë mediet japoneze.

Kompania ka zhvilluar një sistem të ri i cili emeton rrezet e dritës nëpërmes këndeve të ndryshme kështu që shikuesit mund të shohin pamjet stereoskopike pa syze.

“Njerëzit mund të kënaqen në pamjet tredimensionale nga pozitat e ndryshme dhe të përjetojnë më pak stres”, raportojnë mediet.

Këtë vit prodhuesi më i madh japonez i elektronikës ka lansuar televizione tredimensionale në shitje, por nuk i ka ecur ashtu siç ishte pritur. Shumë blerës janë ankuar se syzet i irritojnë.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Televizori i pare 3D pa syze

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum