www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nokia blen kompanine Motally

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Nokia blen kompanine Motally   Sat Aug 28, 2010 10:18 pm

Nokia blen kompaninë për analiza e cila merret me grumbullimin e informatave mbi shfrytëzimin e aplikacioneve mobile dhe vizitimin e faqeve të internetit.

Prodhuesi finlandez ka njoftuar se është duke blerë kompaninë Motally. Kompania është në pronësi private, derisa ajo numëron vetëm tetë punëtorë.

Mirëpo, teknologjia që Motally ka nën pronësi mundëson përcjelljen e shfrytëzimit të aplikacioneve për celularë dhe faqeve të internetit, për t’u identifikuar se ku ka hapësirë për përparim. Kompania aktualisht ofron vegla për Android, BlackBerry e iOS, mirëpo në të ardhmen fokusi do të zhvendoset tek Symbian, Meego, Qt e Java.

Shuma e blerjes nuk është bërë publike, e transaksioni do të kryhet deri në fund të këtij tremujori.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Nokia blen kompanine Motally

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum