www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Intel blen kompanine McAfee

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Intel blen kompanine McAfee   Sat Aug 28, 2010 10:19 pm

Kompania amerikane prodhimin e çipeve Intel do të blejë kompaninë e cila merret me siguri në internet McAfee për 7.68 miliardë dollarë.

Në deklaratën e Intelit thuhet se është arritur marrëveshje për blerjen e aksioneve të McAfee me çmim prej 48 dollarësh për aksion.

Bordet drejtuese të dy kompanive njëzëshëm kanë miratuar marrëveshjen, e cila tani duhet të miratohet edhe agjencitë rregullatore.

Presidenti i Intel Paul Otellini ka thënë se vendimi për blerjen e McAfee është marrë pasi që siguria online paraqet një brengë në rritje në mesin e agjencive të afarizmit dhe atyre qeveritare.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Intel blen kompanine McAfee

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum