www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 NAZIRE JAHA SOLISTE E SUKSESHME

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: NAZIRE JAHA SOLISTE E SUKSESHME   Mon Aug 30, 2010 7:58 am

Emri i Nazire Jahajt nuk është i rastësishëm në botën e muzikës.Rruga
e saj artistike ka filluar kur ishte e vogël,zeri i saj është vlerësuar
nga dashamirët e artit të muzikës kur ishte në moshën shumë të njomë.
Ky vlerësim padyshim i ka ndihmuar në rrugën e saj të saponisur.
Fillimisht e nisi me interpretimin e këngëve të këngëtareve tona të njohura,
dhe njohësit e vlerësimit të muzikës vërejtën qartë se në shkëlqimin e saj,po
fshihej një yll i fshehur i këngëtares së re.Po edhe Nazirja ishte largpamëse,duke vërejtur
këtë u nxit të merr pjesë nëpër edicione dhe me zërin e saj të bukur
melodioz fitoj simpatinë jo vetëm të ekipeve që mirreshin me realizime në fjalë,por edhe të publikut
i cili e mirëpriti dhe e duartrokiti ngrohtësisht.Puna e saj këmbëngulëse plot qëllim dhe fati
padyshim e bënë të shquhet nga këngëtaret e reja dhe i hapën dyert e sukseseve në rrugën
e zotimit të muzikës,si dhe i dha dritën e gjelbërt në rrugën e mëtejme të renditjeve të sukseseve.
Ajo ndërkohë u bë emër i njohur i muzikës,e kërkuar jo vetëm nga dëgjuesit,por edhe nga produkcione të ndryshme
dhe zëri i saj i ëmbël mikrofonik shtoi interesimin e radiovalëve,agjencioneve të ndryshme televizive si dhe produksioneve
të ndryshme private për botimin e reportuareve të saja.Se sa albume ka
Nazire Jaha,unë tani nuk mund të shkruaj saktësisht,nga se ka kohë
që mërgimi na ndau nga shumë rrjedhoja,kurse me këtë këngëtare nuk
kam mundur të vë ndonjë kontakt për një informim më të saktë rreth veprimtarisë së saj.Po ajo
që unë mund të shkruaj saktësisht është se zëri i saj si dhunti e natyrës me nektarin e ëmbël
melodik,ka pushtuar adhuruesit e muzikës të saj të mirëfilltë.
Ajo i ka kënduar këngës që jeton me kohën,pa e mbështjellur dhe lënduar
me antivlera.Ne i dëshirojmë edhe shumë,shumë hapërime të sukseseve të njëpasnishme,duke ndjekur me vullnet dhe besnikëri
këngën e saj si mjet shërues i dëshirave të shpirtit muzikor,në hapësirën shqiptare,por në veqanti ne mërgimtarëve
që kemi mall për këngën e pastër shqipe dhe zërin e saj melodik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

NAZIRE JAHA SOLISTE E SUKSESHME

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Muzikë::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Muzikë-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum