www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Reforma në Policinë e Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Reforma në Policinë e Kosovës   Tue Aug 31, 2010 1:54 am
Komandanti i stacionit policor në veri të Mitrovicës, Milija Millosheviq, i shumëpërfolur për shkelje të rënda ligjore, ndërhyrje arbitrare në raste të hetuesisë dhe bashkëpunim të ngushtë me Beogradin, nuk i kanë bërë punë takimet e shumta më ndërkombëtarë e vendorë për ta ruajtur pozitën e komandantit të stacionit. Me vendim të drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Behar Selimi, ai është shkarkuar të hënën dhe në vend të tij është emëruar Branislav Kragoviq, i cili aktualisht është komandantë në pikën kufitare në Jarinjë.
Megjithëkëtë Milia Milosheviq, ndaj të cilit po zhvillohen një seri hetimesh, do të jetë udhëheqës i një njësie miltietnike, që përbëhet nga katër patrulla policore, puna e të cilave është bashkëpunimi me komunitetin.
Gjeneral Selimi po ashtu ka ndërruar edhe drejtorin rajonal të policisë në Mitrovicë. Në vend të Jahë Avdiut, i cili është transferuar në pozitën e drejtuesit të njësisë së hetimeve të brendshme, ndërsa në vend të tij ka emëruar Sami Shabanaj, i cili aktualisht është drejtor i Drejtorisë për inspektim dhe auditim në Drejtorinë e Përgjithshme.
Përveç kësaj komandanti i Stacionit të Policisë në Skënderaj, Avni Zabeli, siç thuhet, për nevoja të shërbimit është caktuar komandant i Stacionit të Policisë në jug të Mitrovicës, kurse në vend të tij është caktuar Bastri Durmishi, nga Mitrovica. Ndërkaq komandanti i deritashëm i stacionit në jug, Bashkim Spahiu, është dërguar në Drejtorinë Rajonale në Prishtinë në operativën rajonale. Ndryshimet e kanë prekur edhe Ferizajn. Si drejtor Rajonal atje është emëruar Izet Aliu.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Reforma në Policinë e Kosovës   Tue Aug 31, 2010 1:57 am

qyy,keta reforma kuku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Reforma në Policinë e Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum