www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 C'fare i shtyn meshkujt te tradhtojne

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: C'fare i shtyn meshkujt te tradhtojne   Thu Sep 02, 2010 8:21 am

Pse burrat jane jo besnike...dhe i tadhtojne grate dhe kur ato jane terheqse.
secili mashkull ne vetevete ka deshire te mendoje qe femrat nuk munde ti bejne balle..
Por ata qe vendosin te tradhtojne partneren zakonishte ka disa arsye;

1-Monotonia..papritmas i vjen tek hunda jeta shtepijake duke pare televizore dhe duke pire birra..dhe me veten pyet a munde te ekzistpoje diqka me teper se kjo qe me afron jeta..mua tani??
Papritmas i kujtohet ndonje kolege pune noj e njohure shoqe etj...dhe e fton per kafe...
psikologet japin disa arye te ndryshme per kete..qe mashkujt shtyhen drejt nje njohje tjeter..apo tradhtise..

a-frika nga plakja..
b-pikellimi.
c-vetmija..
d-monotonia dhe pakenaqsia me gruan e cila gjate gjithe kohes kujdeset ne forme paresore per femijen..

2-Kureshtja..

Thuajse ska mashkull ne bote qe nuk pyet veten si do te ishte te gjendesha ne shtrate me ndonje femer tjeter.
shume prej tyre arrijne ne nje pergjigje te perafert..
"shtepi Publike" ()
Por kur perpara u del dhe u bije ne luge ndonje femer atraktive atehere loja behet vertet e rrezikshme..interesi i tije drejt saje fillon dhe leshon ndjenja fantazi dhe epsh..

3-Biseda me shoqerin..

Pergjethsishte dhe vazhdmishte ne bisedat shoqerore mashkullore degjohen eksperiencat dhe kenaqsite qe ata kane marre dhe marrin nga perjetimi i lidhjeve me femra te ndryshme..
sa kane pasur..dhe si i kan pasur.. etj..etj..


4-Shtimi i vete besimit ne lidhje te fshehta..

Nje mashkull kur ka krijuare nje lidhje te sukseshme..me partenren ose gruan ai ka mesuare tashme te fshehtat e nje femre formen momentin dhe se si ajo jepet..dhe eshte i kenaqure me kete...
por sigurishte ai nuk do ndalet ne kete pike dhe do shtyhet me ana te vete besimit qe ka krijuar ne veteveten e tij drejt avancimit te metejshem..duke kerkuare diqka te fshehte duke testuare veten dhe afesit e tije..
aq me teper kur per nje mashkulle nuk e quane tragjike qe te tradhtoje femren qe ka ne krahe ose parteneren...

5-Frika qe meriton me shume.

As nuk e keni idene se sa frikesohet nje mashkull nga lidhja me nje femer..
madje dhe nese eshte i martuare femra qe ka zgjedhure eshte njekosishte krenaria e mashkullit ai deshiron te kete me te miren me te zgjuaren..
mashkulli nuk frikesohet nga obligimet..por me friken
Mos valle jame lidhure per tere jeten me njeriun e gabuare?..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: C'fare i shtyn meshkujt te tradhtojne   Sat Sep 04, 2010 8:47 pm

Tradhtija...pa-besia....kape nje diapazon te gjere..ndodhe per shume arsye..do mundohem ta shpreh ate qe mendoj ne nje forme te permbledhur aq sa do mundem...
besoj qe tradhtia..eshte...rrjedhoje..e shume faktorve...
vjen si rezultat,karakteri invidual...nga njerzit egoist..ego-centrik...ketu kemi te bejme me njerez qe urrejne..jane skutha..dhe te paformuar me krize ne vete-vete e pare ne vrjante shoqerore...ku njeri perdore sinqeritetin e tjetrit besushmerin e tij dhe e keq perdore dhe abuzon me te deri sa e kalon ne tradhti dhe del hapure kundra teje... etj..etj..

Ka disa arsye pse partnerët priren të tradhëtojnë. Për tipat e pa qëndrueshëm kjo bëhet edhe më e parezistueshme.
Sipas studimeve tradhëtitë janë më të theksuara gjatë sezonit veror.
Atëherë kur provokimet dhe tendencat për të rënë në rrjetën e
tradhëtisë janë edhe më të larmishme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
CeLuShi
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 3086
Data regjis. : 24/10/2009
Age : 29

MesazhTitulli: Re: C'fare i shtyn meshkujt te tradhtojne   Sat Oct 02, 2010 12:17 am

kjo e 4 mu dok interesante haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: C'fare i shtyn meshkujt te tradhtojne   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

C'fare i shtyn meshkujt te tradhtojne

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum