www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sejdiu për kandidim pret vendimin e Kushtetueses

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Sejdiu për kandidim pret vendimin e Kushtetueses    Sat Sep 04, 2010 9:41 pm


Në intervistë për RTK-në, Presidenti Fatmir Sejdiu, i cilli mbanë të ngrirë postin e kryetarit të LDK-së, deklaroi se do të presë vendimin e Gjykatës Kushtetuese para se të vendos nëse do rikandidojë për kreun e LDK-së. ...

Gjykata Kushtetuese është duke u marrë me rastin e Sejdiut dhe pritet të jap një interpretim nëse presidenti i vendit po bënë shkelje kushtetuese duke e mbajtur të ngrirë postin e kryetarit të LDK-së.

Në një intervistë eksluzive për RTK-në, presidenti Sejdiu tha se do ta respektojë në tërësi vendimin që mund të marrë Gjykata Kushtetuese.
“Para se të marrë vendim Gjykata Kushtetuese nuk dua të flas nëse do të kandidoj apo jo sërish për kryetar të LDK-së “, pohoi presidenti Sejdiu. Ai nuk ka preferuar të flas shumë për zhvillimet në LDK, por e ka quajtur normal vendimin e djalit të presidenti Ibrahim Rugova, Ukës për të hyrë në politike.
“Për mua çdo njeri që ka moshë madhore e ka të drejtën e aderimit në parti politike. Për mua kjo gjë është normale”, tha presidenti Sejdiu.
Lidhur me kandidaturën e Bujar Bukoshit për kryetar të LDK-së, Sejdiu tha se nuk ka ndonjë koment të veçantë.
“Është cështje e njerëzve për të shprehur kandidaturat dhe projektet, i takon LDK-së dhe anëtarësisë së saj që të merr vendime të caktuara. S`dua të paragjykoj asgjë “, pohoi Sejdiu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Sejdiu për kandidim pret vendimin e Kushtetueses    Sat Sep 04, 2010 11:02 pm

Sejdiu edhe ishte president i moderuar,as nuk pritet ndonje me i mire pas tij.Fundja keta kreret tone politik e kan ate mundesi te mbajne ngrire çka të duan.Qdonjeri qe hyndhe del nga keto kolltuqe,eshte i siguruar per nje jete te me tejme normale.Ne na duhen kreret politik,qe do te duhej te brengoseshin per popullaten tone,qe çdo ditë mbetet në vendnumrim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Sejdiu për kandidim pret vendimin e Kushtetueses

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum