www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kë bastisi e kë arrestoi dje EULEX-i

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Kë bastisi e kë arrestoi dje EULEX-i   Fri Sep 17, 2010 3:24 amEULEX-i ka arrestuar pesë persona dhe ka bastisur mbi dhjetë lokacione të ndryshme nëpër Kosovë me dyshimet për kontrabandë me derivate. Në kuadër të aksionit ndaj rastit që, sipas zyrtarëve të EULEX-it, dyshohet të jetë më i madhi i kontrabandës me naftë dhe benzinë, “Koha Ditore” merr vesh se janë bastisur pompa e benzinës “AS Graniti” në fshatin Belincë të Shtimes, me pronar Agime Beqën, “Alb Petrol” në Podujevë, me pronar Idriz Ejupin, pompa e benzinës “Onazis” në Prishtinë, me pronar vëllezërit Nazmi dhe Nexhmi Kastrati.
Të dyshuar në këtë rast janë edhe Adnan J., shtetas kosovar, si dhe Dimitrie D., qytetar serb i Kosovës nga Brezovica.
Biznesmenët dyshohen se në bashkëpunim me pjesëtarët ukrainas të KFOR-it kanë bërë kontrabandë me derivate të naftës dhe të benzinës, ndërsa mbi ta qëndrojnë edhe dyshimet mbi shmangie nga tatimi dhe keqpërdorim të autorizimeve në ekonomi.
Burime brenda EULEX-it kanë shpjeguar se pjesëtarët e KFOR-it që dyshohen të kenë bashkëpunuar në kontrabandë janë nga Ukraina dhe ata janë kthyer në atdheun e tyre, ku edhe po e presim rezultatin e punës së EULEX-it.
Misioni i BE-së në aksionin e së mërkurës ka arrestuar pesë nga shtatë të dyshuarit kryesorë, ndërkaq dy të dyshuar të tjerë aktualisht gjenden jashtë Kosovës.
“Është njëri nga rastet më të mëdha të krimit të organizuar, konkretisht të kontrabandës me derivate. Ka shumë të implikuar në të”, i ka thënë gazetës një zyrtar i lartë ndërkombëtar.
Aksionet e bastisjeve dhe të arrestimeve janë bërë në orët e hershme të mëngjesit të ditës së mërkurë.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Kë bastisi e kë arrestoi dje EULEX-i

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum