www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sejdiu e Thaçi i fillojnë takimet në New York

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Sejdiu e Thaçi i fillojnë takimet në New York   Tue Sep 21, 2010 2:53 amPrishtinë, 20 shtator – Presidenti Fatmir Sejdiu i ka filluar takimet me përfaqësues të shteteve të ndryshme në New York. Ai ka pasur takime me disa nga presidentët e vendeve që nuk e kanë njohur Kosovën, të cilëve u kërkoi që të njihet e drejta e popullit të Kosovës që të jetojë i lirë dhe i pavarur, njoftoi Zyra për Informim e Presidencës nëpërmjet komunikatës për shtyp.

Gjatë një takimi bilateral me presidentin e Republikës Afrikës Qendrore, François Bozize, Sejdiu, i shoqëruar nga kryeministri Hashim Thaçi dhe ministri Skënder Hyseni, e ka ftuar këtë vend ta njohë Kosovës, hap ky që do të mundësonte pastaj bashkëpunimin e ngushtë në mes të dyja shteteve.

Presidenti Bozize e ka falënderuar presidentin Sejdiu për informatat e dorës së parë dhe tha se shteti i tij i jep rëndësi të madhe çështjes së Kosovës. Ai ka thënë se e kuptojnë vullnetin e popullit të Kosovës për të jetuar i lirë dhe i pavarur, dhe se janë duke e analizuar me vëmendje të gjithë situatën.

Në një mbrëmje të veçantë për Afrikën, organizuar nga “Cinema for Peace Foundation”, presidenti Sejdiu u takua edhe me presidentin e Ruandës, Paul Kagame, si dhe liderë e ministra të tjerë të cilët ishin prezentë në këtë mbrëmje. Në bisedën me presidentin Kagame, Sejdiu përsëriti kërkesën për njohje të Republikës së Kosovës.

“Presidenti Sejdiu, kryeministri Thaçi, ministri Hyseni dhe delegacioni përcjellës darkuan me kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha. Delegacionet diskutuan koordinimin e mëtejmë dhe bashkëpunimin e ngushtë mes të dyja shteteve, si dhe procesin e njohjes së pavarësisë së Kosovës”, thuhet në komunikatën e Presidencës.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Sejdiu e Thaçi i fillojnë takimet në New York

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum