www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 !!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 36  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Nov 18, 2009 12:22 am

First topic message reminder :

Deshiroj ti falenderoj te gjith ata qe shprehin deshiren per ti Lexuar poezit e mija

Me Respekt Medina


Edituar për herë të fundit nga Medina në Tue Nov 16, 2010 8:41 am, edituar 4 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Fri Oct 15, 2010 6:45 am

Lamtumira

Fytyren tende t fundmen here
Guxoj me mend ta ledhatoj
Guxoj te zgjoj ne zemr e cjerre
Me ndrojtje endrrat qe mu shtere
Dhe dashurine te kujtoj

Vrapojne vitet pa ndalur
Ndryshojme ne,ndryshon cdo gje
Ti per poetin je shuar
Me terrin e varrit je mbuluar
Dhe shoku yt per ty srron me

Pranoje,pra,nga zemr e tretur
Nje pershendetje plot renkim
Si nusja ime e ve mbetur
Si shok qe shokun puth i heshtur
Perpara nisjes n internim.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Fri Oct 15, 2010 6:47 am

Per inatin tim...

Për inatin tim
po bëhesh më e bukur,
Me ata sy jeshilë
si thellësia e deteve!
Për inatin tim
vjeshtës i dhe urdhër,
Të ndalojë përkohësisht
bjondimin e pemëve!

Për inatin tim
vazhdon të më duash,
Që të më largosh
nga krahët e erërave!
Ti po bën atë
që bëri Odiseu,
Për të mos dëgjuar
këngën e sirenave!

Për inatin tim
po bëhesh më e vogël,
Madje vetëm me ndryshimin
e formës së flokëve!
Për inatin tim
seç ke një të qeshur,
(Niagara do kish zili
po ta dëgjonte!)

Për inatin tim
vazhdon të më puthësh,
Duke larguar prej meje
gjithë dimrat!
Për inatin tim
vazhdon të më mundësh,
Duke bërë atë që bëjnë
vetëm tigrat!Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sat Oct 16, 2010 10:44 am

kur ndihesh me bukur
kur ndihesh me mir
sikur te mbeshtillesh
me flamuj mos te
kesh te merdhir

ngjyra e zez edhe e kuqe
eshte nje kombinim i bukur
kur te shkosh me marr nuse
nuse te bukur nuse shqiptare
qe ta gatuan flija hiq pa pare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:12 am

Të them që smë mungon, veten keq do ta gënjeja
Të them që sdu të shoh, veten rëndë do ta dënoja

Të them që mallë nuk kam, e gjallë për ty po digjem
Të them që sndjej aspak, atëherë më sdo jetoja

E unë jetoj,, jetoj,, jetoj, dhe pse ti më mungon
Edhe pse malli më dogji, e me sy kudo të kërkoj

Çdo çast që pas e lëmë, më rëndë ndarjen ma bën
Kujtimet në memorje, më afër teje më çojnë

Jetoj i dashur, natyrisht jetoj, që harresën tënde të sfidoj
E KËSHTU NË HESHTJE TË VAZHDOJ
EDHE MË SHUMË TË TË DASHUROJ...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:13 am

TRI GOTA

Ne mes te jetes
tri gota i gjeta
dy ishin te mbushura
e zbrazet ishte e treta

te paren e mora
ne goj e afrova
ishte e hidhur si pelimi
menje her e largova

te dyten e mora
me gjuh pak e preka
prej se embeli me dogji
menje her e heka

te dyjat i zbraza
ne te treten got
u be e hidhur e embel
SI ESHT VET KJO BOT,?


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:13 am

DASHURIJA
Nese prej meje menda ste hiqet.nese per mua zemra te digjet
ate her afrohu dhe me prit pak mua,se dote vi nga dal qe te them te dua
te kam dashur me zemer te kam dashur me shpirt,
se ti prej meje ik kurr nuk ekam prit,
nje zemer e pata edhe at ta fala
e more e theve dhe per jet me sma ktheve
me fjal me the te dua,me zemer me the sje per mua,
dua te shkoj dua te harroj
Ne thellesin e zemres sime esht vendos nje emer........
per gjithmon ket emer dota mbaj ne zemer
Lumturin kerkova por un nuk e gjeta,
idealin ma dhurove por kurr nuk e verejta
Dashurin per ty e ruaj fshehurazi
por ikam treguar dikujt ti mir ket edin
sa her ti afrohesh pran meje un jam ne mendime
sepse ti je ilaq i zemres sime
Dashurija ju jep mende atyre qe se kan.
ndersa jau mer mendt atyre qe kam
ne shqiptare ekemi tradit qe ta duam njeriun me zemer e shpirt
jemi xheloze por kemi te drejt,
se dashurija e shqiptares esht shum e shtrejt
nata e qet ne gjumin e leht,
kur me kujtohesh ti nuk munde me fjet
pse me krijove oj perendi,,qe te vuaj per dashuri
pse me linde nena ime,qe te jem me shum kujtime
oh kjo jet sa e shtrejt,un pa ty spo mundem me ndejt
rruget jan te gjata netet jan pa fund
qendroj larg teje ste gjej askund
eja ti pran meje mos me le ne vetmi
lejom te puth nje her ta heqi ket merzi
njeriu pa dashuri esht si nena pa femi
buza e pa puthur sikur lulja e keputur
zemra ne vetmi sikur bora qe u shkri
e pranoj qe jam fajtore qe zemren takam thy
e pranoj qe kam gabuar qe ti shpinden takam kthy
e pranoj qe zemra jote dhimbje nuk meriton
e pranoj qe ne jeten time ti me mungon
Jo ste harroj kurr smundem te mos te dashuroj
e mallkoj diten qe te pash,
e mallkoj shikimin qe ta dhash
e mallkoj veten qe ne ty u dashurova
e mallokoj veten qe ne ty u dashurova
dote behem zog.eti sdote me njohesh
dote vi ne dasem kur ti dote martohesh
dote bien tupanat per lumturin tuaj
kurse un e mjera per ty dote vuaj
TE DESHIROJ FAT NE JET....NE TRUP SHENDET..NE SHTEPI HARMONI..DHE SHUM SHUM DASHURI/??:zemer

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:14 am

nese per ty kam qen diqka
ate her perpiqu te mos me humbasesh
nese per ty kam qen gjithqka
perpiqu i dashur ne enderr te me hasesh
sepse tani distancat na ndajn
rruget te pa fundme,me horizontin e ton u hape
ndersa jemi afer,GJEOGRAFIKISHT
mijra kilometra na ndaj fatkesisht
por nese per ty,s isha aszgje
thjesh nje qeni njerzore
e parandesishem ne ket jet mizore
ate her ti mos me kujto
nese un vdes mos me vajto

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:14 am

DUA TE JEM

ngushllim per zemren e pikelluar
freskim per buzet e shkrumuara
uj per lulet e vyshkur
valle per valltarin
keng per kengetarin
mengjez per punetorin
zjarr ne kandilin e fikur
vendlindje per njeriun e ikur
loder per femit e pikelluar
roje mes ujrave te trazuara
hen e plot per udhetaret
plumb ne koke per tradhetaret
dor per tu fundosur
burim per te eturin
strehim per te ndjekurit
ure per miqesi
kohe per poetet
abetare per analfabetet
qendres per te lenduarin
drit per te verbuarin
krah i pellumbit te plagosur
pastrim te shpirtit te djallosur
meshir per te penduari
liri per te roberuarin
bashkim i zemrave te ndar
bar qe te lulezon saharen
perqafim per femiet e len
shtektar per ti takuar me nene
kalares i koheve te shkuara
ardhmeri per zemrat e shkrumuara
heroo mbi shpaten e trimit
bes mbi lulet e kujtimit
qlodhje per syt e lodhur
gjuh e memeceve per te folur
zemergjer qfar sjell zoti
i qendrueshem qfar sjell moti
dashur ne zemrat e njerzeve ne bot
PAQA NDERI GJITHMON QENDROFT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:15 am

TE DUA
te dua me besoo te prita mos harro
te gjith per ty i lash por ti kuje tash
pse me len kaq shum te vuaj
pse shkon me nje te huaj
kur eke njeriun qe te don
qe vetem per ty po mendon
ti mendon se keshtu esht me mir
por joo keshtu eke me veshtir
mos e genjej veten mos e shkatrro jeten
kthehu tek un ende jam ketu
ne nje skaj te botes jam tu jetu
po te pres me mall un ty
qe te me kthehesh perseri
mos humb koh mos u mashtro
askush ne bot si un nuk te don
te lutem ket mos e harroo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:15 am

TI ISHE AI

Ti ishe ai i cili me shikove mua
zemra ime ishte ajo qe u mashtruar
ti ishe ai qe me kishe genjyer
e un ajo qe besova ne ty
ti ishe ai qe vetem lojen e fillove
w un ajo qe ty te dashurova
ti ishe ai qe ike azgje nuk me the
un ajo qe se kuptova pse
ti ishe ai qe zemren ma lendove
un ajo qe kurr ste harroja
sot ti je deshprimi qe ke ngel
un jam kujtimi qe ty tash te therr
ti je deshira e parealizuar
un jam dhembje e pa perfunduar

edhe pas 100 vitesh kur pluhuri i harreses
te me ket mbuluar,ti dote mbetesh engjulli im i preferuar
zemerzemerzemer:zemer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:16 am

PRANO LETREN TIME

Nje her gabova pse te dashurova
ne duar tua krejtesisht u leshova
por tani esht von kaloj qdo gje
vuajtjet dhe gezimet nuk kthehen me
shum ka vuajtur dhe shum dote vuaj
prej kur me the se nuk me ke merituar
ne zemren time esht vulosur nje emer
vetem ty i dashur te mbaj ne zemer
te kam kerkuar shum nder uj, e hen
por kur te gjeta ti ishe i nxent
nuk edi pse,nuk me thua mirdita apo lamtumir
te pengon dikush,apo ske deshir
tani ti nuk mundesh te ecesh krenar
sepse shum e din qe ti je tradhetar
mirpo per mua keto nuk jan azgje teper
ne qoft se je mesuar mos tradheto dikenf tjeter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:16 am

Perse me le?
Perse me tradhtove?
Perse tjeter more?
Qe kurre se dashurove?

A s'te dhimbsem une
qe qaj per ty cdo dite.
Se ne barkun tim
femija jot u rrit.

A nuk e shikon
nje femi i mbare.
Qe nuk i ngjan aspak
nje babai tradhtar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:16 am

Zeri Jot"

Zeri jot po me ben te vuaj.
Zeri jot po me ben te shkruaj.
Zeri jot po me ben te enderroj.
Zerin tend dot nuk po e harroj.

Se kuptoj pse kaq keq po ndihem,
vec per zerin tend.
Se kuptoj pse kaq mall i madh
per dike qe un nuk e njoh......

Me duket e cudicme kur e mendoj
dhimbje me ndjen zemra kur ty te kujtoj.
Se kuptova atehere dhe tani nuk po e kuptoj
si rash ne dashuri me zerin e dikujt qe un nuk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:17 am

PER TY

Sa e gjat esht nata pa ty
sa e shumtuar esht nata pa yje
sukur un pa ty
bylbylat nuk kendojn mbaj zi per ty
lulet nuk kan arom as bukuri
sikur ate ver qe ishin ne te dy
livadhet me lule plot
tash duken shkret,ka vetem therra gur
sa e zbrazet esht jeta
sa shum mall kam gjoksin ma shtrengon
kujteimi per ty me vret
dhe jeta pa ty nuk esht jet
gjithqka qe me rrethakon
frigohem,,se nata me tret ne terr
frigohem se jeta dote me behet nat
frigohem te mendoj
ndoshta nuk me vjen me kurr
e nese me vjen,,nuk dote leshoj me kurr...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:17 am

JE I MARTUAR DHE KE FEMI

Je i bukur magjik
si hena me yje
ti me doje mua
un te doja tyje

te dashuruar ishim
dikur ne te dy
cka ndodhi me ne
as vet nuk edi

dikur me the te dua
dhe isha bashk me ty
tash me ke tradhetuar
dhe me tjetren je martuar

dikur me bere te lumtur
e tash me ke be te qaj
dikur ishim se bashku
e tani jemi te ndar

kush u be shkaktar
qe ne te dy u ndam
qe nga zemra ime je larguar
dhe me tjetren je martuar

tani je i martuar dhe ke femi
athua..ku eke besen qe dikur ma dhe ti
tani jemi te ndar por shpresat jetojn
mos me thuaj qe me don,se kjo esht e kot

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:18 am

MOS ME KUJTOOO

Ne agimin e hershem
kur dielli del pas kodres
kur i leshon rrezat e para
mos i shiko mos me kerkoo

kur vjen mbremja nata esht e qet
yjet hena i rrethakon ndriqojn kujtimet
mos u shiko mos me kerko

kur vjen pranvera bylbylet kendojn
mua me kerkojn mos i ndegjoo mos me kerko
ne veren e paskajshme me lule plot
me aromen e drandafilit me i marr er mos shko mos me kerko

kur te vije vjeshta te cilen kurr nuk e dashta
kur bie shi e vetem shi
mos me kujto mos qaj edhe ti
kur te vije dimri kur te bije bor
me thuaj lamtumir mos me kerkoo
kur te gjith stinat kalojn behet nje vit i plot
kalojn edhe kujtimet por mbetet zemra e lenduat
me plaget e pa sheruara
nuk esht plag nga plumbi,
nuk esht as nga guri
por esht nga ti qe fati im te zuri
te gjith qe un i perjetova i perjetove dhe ti
te lendof ty dikush sikur mua ti
mos paq fat ne dashuri ashtu si nuk ke
si pate zemre te me lendosh
nga dashurija shpirtin te ma largosh
te deshta me shpirt
si qdon nje femer nje mashkull
i humba shpresat e jetes
dashurin e shpirtit tim,
por tani e lus zotin dit edhe nat
qe te na bashkon ne amshim
se edhe ne at bot dote kem nje armik

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:18 am

PSE IKEPse me the te shkoj
kur ende se kisha ardhur

pse me the te iki
kur sisha duke ardhur

pse u bere i till
dhe fjalet ne goj mi ndale

pse se me lejove te pakten
qe te pys si je

pse shpindem ma ktheve
pa ti pa ato sy

pse duart mi la zgjuar
dhe sme fole ti

por un ika tash por nje gje dije mir
azgje ste kam falur vetem nje MALLKIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:18 am

SHKO

Shko dhe mos pyt per mua
harro qe te deshta se me nuk te dua
ik dhe lei ketu te gjitha kujtimet
nuk ti jap lotet e as perqafimet
nuk ta jap shpirtin se nuk e meritove
sa me pate ne duar vetem me lendove
nuk ta jap zemren dhe azgje nga un
ndoshta donje tjeter dote fal me shum
tani shko ndoshta gjen me mir
si dikur tani je i lir
por kurr me mos gabo
mos e thej nje zemer e cila te don
mos e zhduk nje djenje qe ka lind per ty
mos lejo te derdhet loti nga nje sy
mos i thuaj ste dua asja qe te don
dhe jeten e huaj kurr mos e trazo
shko ndoshta gjen shpetim
ndoshta vjen nje tjeter qe zen vendin tim
ndoshat tek ajo dote perjetosh ndjenja dashurie
ajo dote jet endrra ime e ardheshme
shpresen e jetes time ajo dota mban ne gji
un dota mbaj nje emer,ajo nje femi
ajo dote fitoj ty,por jo edhe lumturin
se zotin nuk ka faj qe te jesh per dy
e neser do jam tretur sdo jem askund
loti im i hershem shpirtin dota tund
zeri im i dridhur veshin sta len te qet
dhe syt doti verboj fetyra ime e zbeht

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:19 am

NUK DUA TE JEMI MIQ

Me thot se mundemi te jemi vetem miq
miq te mbetemi
se ndjenjat duhet fshehur
flaken e dashuris duhet fikur
dhe duhet te harruar keto
pamar parasysh dhimbjet dhe pikellimet
por ndegjo nje her lutjen e zemres
nuk e meritoj kete
e ajo thot.
ma dhe e tani ma merr jeten
ke deshir te luash me mua
fati im
kurr mos me thuaj te kam mik
kjo esht e ditur dhe pa dyshim
dhe dote jet per her
me thuaj se te dua
e ben miqesin e mashuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:19 am

Edi qe te folen shoket e tu keq per mua
edi qe te than krejt vajzat jan njesoj
por ti vere doren ne zemer mendo sa te dua
se pa ty ket jet nuk e imagjinoj
ti je i rritur dhe me vetedije
mundesh ta vendosesh vet fatin tend
nuk besoj qe ke nevoj per keshilla shoqerie
sikur un qe per dashuri nuk e pyta askend
te lutem kur ti lexosh keto fjal
kupto se ketu esht nje gje e vertet
kupto se per ty vuan shum nje vajze
qe jeton e vetmuar pa dashurin ne jet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:20 am

Sa fjal te pa kuptim
dul nga goja jote
sa femrave jav ke then
te dua bukuroshe
sa endrra per ty thura
sa shum iluzionova
sa shum te besova
sa naive u tregova
te lutem mos me lendo
mjaft me ke lenduar
me ler jeten ta jetoj
ashtu siq zoti eka shkruar
nuk mund te luftosh
per nje beteje qe ka mbaruar
ja po ta them un sot
ne qof se akoma se ke kuptuar
nuk me lidh azgje me ty
as ndjenjat qe akoma i ruaj
as loti as imazhi yt
njesoj vazhdoj te vuaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:21 am

I-PA BES
Nje djal te pa besuar
se shkoj shum koh ne u ndam
per nje fjal per nje fjal qe ne e tham
per nje fjal qe ne e gabuma
zemrat tona i larguam

pse pse keshtu i dashuri im
pse ma mbush zemren me hidherim
s,paske pas as pak meshir
te me thuash lamtumir

un besova ne fjalt e zotit
per dashurin e motmotit
pse i dashur me genjen
meshir prej zotit si nuk ke

ne fillim ti ma dhe besen
se me ty dote bej fejesen
e me von me je betu
se me ty kam mu martu

tash perkulem gjer ne gjum
per nje pellumb qe e dua shum
nje djal te pa besuar
qe me la keshtu te vuaj

me ka len pa dashuri
me ka len pa rini
tani nisem per ne at jet
vendin tim per me gjet

mora ta shkruja nje leter
me drejteshkrim te bukur te vjeter
jam tu shkru tu lotu
a ndoshta dikund kam gabu

Emrin tend qdo kund e shkruaj
se veq per ty un kam vuajtur
or besnik me dole tradhetar
dhe ne at jet dote kujtoj me mall

por ti nena ime hiq mos qaj
per fatin tim te zi
se ne fillim me ke tregu
se un ty nuk tekam besu

edhe vllau kur me keshillonte
nena gjithmon me bertiste
nuk ju besova por erdhi dita mu vertetu
tragjedit qe me kishin pritur mu

librin tim kur ta lexoni
ati per mua ti tregoni
tregojani vuajtjet e mia
kam ndrru jet nga dashurija

te gjith keto me ja than
keshtu ngjarja gjith akan
prej fillimit gjer ne mbarim
sqaroja ati fatin tim

dhe ne fund si kujtim
poja shkruaj emrin tim
emrin tim po jav kujtoj
pasi per at jet po ndrroj

jet oj jet tragjedi
pse me zbraze ti
mos vall te kam ber faj
qe me len gjithmon te qaj

te qaj per fatin tim te zi
qaj per ty oj dashuri
bukurin tende se kerkova
embelsiren se perjetova

lamtumir pote them oj bot
lamtumir edhe ti o diell
lamtumir yll e hene
lamtumir edhe ti moj nene
lamtumir o drit agimi
lamtumir vellau im
qe ke pa drit per fatin tim

lamtumir edhe ti moter
jeto ti moter
dashurin ti perjetoje
motren tende kujtoje

te lutem ti mos gabo
mashkullit mos i beso
mos i beso ti cdo kujt
se te len si mua me vujt

gjeje fatin e betohu
e me ne fund moter martohu
kujtom mua ne qdo moment
se ne ket bot me nuk dote jem

lamtumir oj dhoma ime
u argetova me shum kujtime
lamtumir edhe ti shtepi
se po nisem per ne dhe te zi

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:23 am

Botë


Pranë dritares afrohem
me mundin e fundit
shiqoj, nuk shoh asgjë
zhdukesh për një sekond
dhe më kthehesh nga hiqi
rëndë më godet në kokë
më perplasë në tokë..

e shkatrruar ngritem
të shoh të mirën ne ty
mundohem..

atëherë më kujtohesh ti
unë kam të kaluarën tënde
une kam edhe të tashmen
kam cdo imtësirë
cdo thjeshtësi
prej të qarës së parë..
cdo buzëqeshje hyjnore
cdo shiqim magjepsës
shpirti i thate
mbushet...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:24 am

Në natën e ëndërrave të mija,
të gjata që s'kan mbarim
ti me vjen ngadal si pranvera
futesh në ëndërra pambarim!
bashkë ne e shetisim botën
ngritemi ne kaltersinë qiellore
asgje s'na ndalon qe te bredhim
edhe ne djell e hënë të zbresim
ta kepusim nga nje yll polar...
dhe me yll te zbresim mbi male
e ti themi botes mbarë
se nene e bijë po çmallen!
kur dita e mbulon naten
e enderrat më marin fund
une ngrihem nga shtrati
kerkoj...kerkoj por s'te gjej askund
e tërë dita me shkon në kërkim
e kerkoi yllin tim
qe një natë më parë
e pata në përqafim.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Tue Oct 19, 2010 9:24 am

Do të vijë një ditë, e fundit fjalë
Do të hesht' në buz’ të pikëllimit
Dhe dhimbje nuk do ndjej aspak
Kur të hapen plagët prej thëllimit

Do të vijë një ditë si kjo e shtunë
dhe me vete do të marr gjithçka.
Do të mbetemi qielli dhe unë….
dhe ëndrra me të thyerat krahë.

E ndjej këtë çast heshtjen e shpirtit
Si kjo stinë që është në të ikur.
Për çudi, mendim i ri më ndriti
S’ish gjë tjetër veç varg i përsëritur.

Seç m’u trembën të bukurat fjalë,
të bukurat mendime m’u trembën.
Jo,lavdine nuk e kerkova nepër varg,
vetëm ty,të të bëja të pavdekshëm.

Do të vije një ditë si kjo e shtunë,
ku ndihem gjys’e vdekur,gjys’e gjallë
dhe s’do të kem asgjë për të thënë
dhe s’do kem asgjë që të humbas…

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

!!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 36Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com
YlliehanaForum