www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 !!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 36  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Nov 18, 2009 12:22 am

First topic message reminder :

Deshiroj ti falenderoj te gjith ata qe shprehin deshiren per ti Lexuar poezit e mija

Me Respekt Medina


Edituar për herë të fundit nga Medina në Tue Nov 16, 2010 8:41 am, edituar 4 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Aug 18, 2010 2:06 am

Shaban Cakolli shkruajti:
poezi shume te mira

Flm shumm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Aug 22, 2010 9:03 am

Te ndjehesh cuditshem tere diten,
duke menduar per dike...
per njeriun qe te ben te lumtur,
ndjehesh keshtu...

Fillimisht fillon te behesh pjese e
jetes se tij, sic hyn ai lehtesisht...
ne zemren time, ne qenien time,
ne shpirtin tim si nje tren ne largesi
qe afrohet cdo here e me shume
ne ndalesen e tij...

Nuk e di se sa kohe i duhet atij treni
te arrije aty ku duhet, ne ate erresire,
ne ate korridor, por... nese nje dite hy;
Do te risjelle nje yll, ne nje nate te erret,
dhe... qe nga ai moment do jete drita jote,
do jete lumturia jote!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sat Aug 28, 2010 5:54 am

pozi te kensheme shumm po me pleqejnTe ndjehesh cuditshem tere diten,
duke menduar per dike...
per njeriun qe te ben te lumtur,
ndjehesh keshtu...

Fillimisht fillon te behesh pjese e
jetes se tij, sic hyn ai lehtesisht...
ne zemren time, ne qenien time,
ne shpirtin tim si nje tren ne largesi
qe afrohet cdo here e me shume
ne ndalesen e tij...

Nuk e di se sa kohe i duhet atij treni
te arrije aty ku duhet, ne ate erresire,
ne ate korridor, por... nese nje dite hy;
Do te risjelle nje yll, ne nje nate te erret,
dhe... qe nga ai moment do jete drita jote,
do jete lumturia jote!

KJO POZI ME KAPLQY JASH MASEE SWEET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sat Aug 28, 2010 8:27 am

Flm Lumi shumm qe po pelqej poezit mija pershendes shumm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sat Aug 28, 2010 9:23 am

po ku mose me te pleqy qe jan te ebla qe te prekin ne zemer kure te lixosh jan shum shum dhibese
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Sep 08, 2010 9:09 am

Mos u lavdro qe je i bukur, se ne ket bote nuk je vetem ti.
mos mendo qe ke shume ne koke kur kembet si ki ne toke.
mos u ben kok larte, kur une e di se je koke thate.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Sep 08, 2010 9:12 am

Dashuria E Humbur

Sikujt Dielli i Shendrit
Sikujt Lulet i Qelin
Vetem Une Ne Kete Bote
Jetoj Pa Fat
Ajo Femer Me Ka Kerkuar
Ajo Femer Me Ka Rejt
Ne Secilen Ane
Dashurin Ma Ka Vjedhur
Dhe Tjetrit Ja Ka Dhuruar
Secili Don Dike
Renat ia Kap, Dhe i Tregon
Vetem Zemra Ime
Dhimbjet i Duron Dhe Nuk I Tregon
Une Ditet i Kaloj
Ne Vetmi Dhe i Mberzitur
Por Ajo Me Tjetrin
Ditet i Kalon e Gezuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Sep 08, 2010 9:13 am

Nostalgji

Rrugëve të Prishtinës,
E lashë urrejtjen dhe dashurinë
Të humba ty...
Aty ku dielli është sinonim,
Aty ku jeta ishte kërcënim.
Student, në derte e në halle...
Rrugët e Prishtinës e dinë mallin tim,
I tretur si psherëtimë,
I ringjallur në urrejtje,
I humbur në heshtje.
Në këtë botë humnerë...
Ku mund të të gjejë ty?
Ku mund të gjej veten?
Si mund ta gjej kuptimin, të vertetën?
Ku mund ta gjej shkakun, arsyen, jetën?
Ku ta gjej dashurinë ta mposht vdekjen?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Sep 08, 2010 9:13 am

Mos ik nga e Vërteta

Vetës i shton dhimbje të kota
dëshir për një të pamundur fantazie
shoqëria nuk të mjaftoi, e irrituar të dukej bota
qëndroje në ndejkje të një mëshumtësie
Iluzioni të dhuroi humbjen
në aterimin e vonshëm të së vërtetës
Mos ndalo vazhdo rrugën e fatit
unë këmbët kam ngulur në vendin që jam e duhur
këpucët taket i thyen për t'mos vazhduar
në pritje të një dite për tu liruar
Mos ik nga e vërteta, shih kjartësin
rrugën e ke pa pengesë, vetën e ndalon
errësira ësht nisur të len pas vobektësin
drita shpirtin ta liron drejt fatit që kërkon
Një ditë do të agoj për ty, e kaluara mbetet vetëm kujtim
një harresë që ishte, ringjalljen e flakë e bën tym.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Sep 08, 2010 9:14 am

E mes te Lumit

Nuk e di a e din por ja te tregoj
Se dashuria e pare nuk qenka loje.
Sigurisht te kujtohem
me kete stilin time te nje Poeti amator
qe shpreh dashurin per ty me zemer,,,
ne nje nate te qete, ne gurbetin e errt.
Vetem Hena ben nje drite te zymt
ku mund ta gjeje pak ngrohtesi dhe shpres
se nje dite pra une do te pershendes.
Jeta qenka misterike me fshetsit e saja dinake
Nje val e jetes i ndau
DY zemra
dy te rinje
dhe nje ardhmeri,
dhe ja u krijua nje e tmerrshme Histori
Zemra flet shume, goja pak me pak
por qe ngjan nje gje e till
nuk kisha menduar aspak.
Rreshtat skan te ndalur
dhe zemra filloj vajin
per te kaluaren e vet
se te kam dashur me te VERTET.
Dhe tash jam ne MES TE LUMIT
me nje anije te lodhur ,,,
nuk di a te thirri apo te kendoj
qe edhe mali dhe oqeani,
deti dhe fusha te me kuptojn
duke e mbajtur emrin tend ne zemer
deri nje drite diku te AGOJ,,,,,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Sep 08, 2010 9:15 am

Nuk qenka lehte

Nuk qenka lehte me qen shum e dashuruar
dhe mos me pas rast te shoh gjdo dite
nga nje dite do te ipsha gjdo gje !
vetem te jem para syve te tu
dhe te perqafoja vetem disa minuta.
Gjdo here e ndjej veten te pa kompletuar
me duket se nje pjes e trupit tim me mungon
kur nuk jam me ty!
e di tani ashtu duhet te jete
vetem nuk me behet prap lehte
Gjdo dite pa ty
vetem e mendoj te kaluaren me ty
qe ma ke dhuruar ne jete
te kaluaren qe me ka mar malli.......shume
Por mos haro se te dua shume
dhe mendoj per ty!
dhe i numroj gjdo minut
deri sa te bashkohemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Sep 08, 2010 9:15 am

SHKO...

Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj ...
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj ...
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot...
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thuaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Sep 08, 2010 9:18 am

Perse me kujton,
tek mendja jote jam gjithmone?
Perse, perderisa je shume larg,
deshiron te me kesh prane?

Perse vendose qe te ikje dhe
si nje send te pavlershem me braktise,
e tani kerkon te jemi si me pare.

Gjithmone me thua, te mos ndryshohem,
te jem ai qe isha me pare, po ca kujton
se une jam, nje robot pa ndjenja e pa gjak?

Jam dhe une si gjithe te tjeret, nje njeri
i parendesishem, qe ti e hodhe si nje leter,
si te mos isha i leverdisshem.

Ti as falje s'meriton, se ke bere shume gabime,
por prape pretendon qe une mos te ndryshoj,
si skllavi yt gjithmone do jetoj?

Lamtumire po te them, me mos eja ne kete vend,
sepse sjell rrezik dhe mekat,te lutem me mos me bezdis,
por me le rehat.

Mjaft te durova, ty dhe lojrat e tua, ti je dinake,
dhe njekohesisht shume e zgjuar, i ben veprimet me
paramendim, cdo hap i yti e ka nje synim,
ndersa une qendroj i heshtur, naiv dhe i shkrete,
por tani nuk jam ai qe isha, e ke kuptuar dhe vete.

Nje parandjenje te flet per ndryshimin tim dhe
ti perpiqesh te me lajmerosh, por dije e dashur,
se tani eshte shume vone, jemi shume te vegjel
ne kete bote, pra po te them LAMTUMIRE,
se MIRUPAFSHIM s'te them dot!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Sep 12, 2010 8:12 am

Me mijera kilometra largesi shpirterore per te arritur tek ti,
Ndersa largesite rrugore shume pak kilomatra na ndajne,
Nuk e di cilen rruge te marr per te arritur aty ku shpirtin kam
Nuk e di si te vi perseri tek ti,
Te kaloj kilomatrat e gjata shpirterore se besoj te kem kohe ne kete jete
sepse ne shpirtin tend aq te larget
Per mua vend me nuk ka mbet.
Por nuk do vi.............
Tek ti nuk kthehem me...........
Asnje kilometer distance sikur te kete
Vetem nga ti dua nje gje........
Me mbaj ne shpirt ne nje vend te fshehte
dhe me kujto vetem kur te ndihesh i vetmuar
Me kujto vetem kur bota te te kete harruar.
Me kujto mua dhe trishtimin qe me le ne shpirt
Qe ta kuptosh se sa kam vuajtur per ty cdo dite.
ME mbaj ne shpirt ne nje vend te fshehte
sic mbahet nje bizhuturi e cmuar,se shpirtin tim prej kristali
Sa lehte qe e ke therrmuar..................

.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:49 am

TE DUA

I dashur te dua zemer te dua pa pushim

Dua qe gjurmet tona te dashuris kurr most e ken mbarim.

Pse valle te dua Pse valle te dashuroj kur jam me ty

gjithqka te keqe harroj.


Kur mendoj per ty I dashur

Edhe shpirti me leshon

Mendoje per gjerat me te bukura ne jete

Mendoje per dashurine tone.Diqka me ben te ndihem si engjell

Edhe te hap Krahet drejt teje te fluturoj

Dhe te me shterngosh aq fort prane vetes

Edhe un ngadal te pershperise TE DASHUROJ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:51 am

LAMTUMIRE O JET


Lamtumire o jet edhe pse ste shijova

Lamtumire o jet edhe pse dashurine

sta mora.

Lamtumire o jet se do iki ne vetmi

aty ku jetojn njerzit ku as vet se di.Lamtumire o endrra ime se kurr su bere ralitet

tani kam gjetur nje enderr tejeter ku se di as vet.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:52 am

GOODBYE

The night you said "Goodbye,
My eyes were filled with tears.
I couldn't believe it was over,
After loving you for years.

I tried to love another
Who was kind and loving too.
But nothing he would say or do,
Could ever compare to you!

You were always on my mind.
My darling, can't you see?
No one else will take your place.
So please, come back to me
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:52 am

TE PRES!!!

TE PRES Te pres aty ku humben gjurmet tona,
aty ku bota dikur ishte e jona,
te pres aty ku premtimet u harruan,
aty ku une dhe ti dashuruam.

Te pres aty ku zogjte ishin deshmitare,
aty ku kam qeshur e ku kam qare.
Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri,
te pres,te pres aty ku dielli perendon
e lind perseri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:53 am

Ajo qe ti gjithmon ke ditur!!

Te dua shume
Nga thellesia e shpirtit tim
Dhe ndonjehere
Jam e trishtuar
Se di
Se shpejt, shume shpejt
do te shkosh
ne kerkim te fatit tend
Mos e moho
Dhe ti e dije
Gjithmone
Se ajo dite do te vinte
E di qe nuk kam bere asgje
per ta ndalur
Vecse te lash te shkosh
Qe-nje dite
te kthehesh
Ose te pakten
te me ruash
gjithmon
ne ndonje cep te zemres tende
Ne perjetesi
Per dashurine time
Qe na lidhi per nje jete te tere
Te shkurter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:54 am

Ah sikur te me besoje...

...syte e tu... jane aq te bukur,
Jane aq te thelle, aq te fshehur e aq te shkelqyer
Ne brendine e tyre ndjeh ngrohtesi,
Ne pranine e tyre jam me i lumturi ne bote,
Shkelqej edhe une me ta.
Po c'te bej une i shkreti kur ata s'mund ti shoh
Mosprania e tyre me lig, me brengos, me bej te qaj e te ulurij.
Perse valle u bera une keshtu?
Si eshte e mundur qe ndjenjat e mia mos jene ne kontrollin time?
Perse po vuaj kaq shume?
Sikur te mund ta degjoja zerin tend aq shpesh sa dua
Fuqia e tij eshte aq magjepse saqe percjell cdo gje qe me mungon nga ti
Ma lehteson shpirtin, rrahjen e zemres ma ndryshon
Perse me merr mall kaq shume per zerin tend, per gjithcka tenden?
Je larg, shume larg, aq larg saqe s'mund te te puth ne kete moment
Ne kete moment kur me duhesh aq shume...
Ndonjehere behem si i marre, ndonjehere qaj,
Ndonjehere zemerohem me ty...
Por cdohere me mungon aq shume.
Ah sikur te mundja te te tregoj sa shume me ka marre malli,
Ah sikur te me besoje...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:54 am

Ajo qe ti gjithmon ke ditur!!

Te dua shume
Nga thellesia e shpirtit tim
Dhe ndonjehere
Jam e trishtuar
Se di
Se shpejt, shume shpejt
do te shkosh
ne kerkim te fatit tend
Mos e moho
Dhe ti e dije
Gjithmone
Se ajo dite do te vinte
E di qe nuk kam bere asgje
per ta ndalur
Vecse te lash te shkosh
Qe-nje dite
te kthehesh
Ose te pakten
te me ruash
gjithmon
ne ndonje cep te zemres tende
Ne perjetesi
Per dashurine time
Qe na lidhi per nje jete te tere
Te shkurter.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:55 am

Ne kerkim te dashurise

Udheve qe me sy mbyllur i di,
udheve ku s’kish shkelur njeri,
te kerkova, dashuria ime, me kot,
dimer, behar, neper diell dhe lot.

Nje natez m'erdhe nga thellesi e gjumit,
u zgjova ne ender si nga freski' e lumit.
Me gjemove si hije e zhveshur, lakuriqe,
me puthe, me nduke, pastaj qave dhe ike.

Te kerkova pas ketaj neper flete romanesh,
ne fershellimen e fyellit, cicerime livadhesh.
Te kerkova lart e poshte, u sfilita me kot,
kur te njoha aq prane, te kisha patur shok

Udheve qe tanime i gjej me sy mbyllur,
udheve ku asnjehere s’pata shkelur,
me linde, dashuria ime, te rrembeva
e do te rend me ty derisa te jete jeta!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:55 am

Ngadal Peshperis

Kur mendoj per ty
Dhe ethe shpirtri leshon
Mendoj per gjene me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.

Kur mendoj per syte e trishtuar
Dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
Dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur prane teje qendroj e heshtur
Dhe dridhem kur me prek ngadal
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj.
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:56 am

Dua te te therras me emer,
emrin si e ke?
Dua te te quaj - diell
dua te te quaj - hene
dua te te quaj - yll
dua te te quaj - ...
Dashuri...
E cka pas kesaj
Te vura emer,
te pagezova
Dashuri...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:56 am

Ngado qe shkoj
me ndjeke pas hija jote,
puhiza e lehte e aromes tende
me pushton fytyren,
ndjej qe je afer.
I degjoj hapat e tu,
imazhi yt me shfaqet para syve,
i zgjati duart te preke fytyren tende,
te ftohte akull.
Erdhe ne dimer
e ngrire nga pritja e gjate.
Une...
te prisja tek pragu i deres se pritjes
te vije ne stinen e pritjes,
ne stinen
kur shkrihet bora
bashke te mbledhim lule- mimoza.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

!!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 36Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com
YlliehanaForum