www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 !!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 36  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Nov 18, 2009 12:22 am

First topic message reminder :

Deshiroj ti falenderoj te gjith ata qe shprehin deshiren per ti Lexuar poezit e mija

Me Respekt Medina


Edituar për herë të fundit nga Medina në Tue Nov 16, 2010 8:41 am, edituar 4 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:59 am

Me Fal Qe Te Dua

Me fal qe te dua kaq shume
me fal qe ne zemer te lendoj
me fal por eshte teper vone
nuk mundem un ty te harroj

Me fal qe te bera pa dashur
per mua pa qellim te mendosh
me fal qe te bera per mua
poezi me dhimbje te krijosh

Me fal por njeriu prandaj vuan
te dashuroje nje njeri si TI
ti thaje lotet pa kaluar qerpikun
dhe kur te prek buzet te QUHET DASHURI

Me fal por nuk te them dot te dua
nuk dua me puthje nga ty
ato jane vec dhimbje per zemren
ato me bejne te ndihem NJERI

Por un njeri nuk dua me te jem
nuk dua un me te flas per dashurine
sepse ti me nxore nga zemra
pa ty jeta ime s'ka kuptim

Me fal qe prap po te lendoj
me fal qe PERJETE DO TE DUA
me fal por nuk e di si i behet
me nje njeri te c'mendur si mua

I c;mendur se te tjeret i dua si veten
i c'mendur se tregoj te verteten
i c'mendur se jam i sinqerte
se ty te dua me shume se nje jete

Me fal per te metat e mia
me fal qe te dhashe nje shekull dashuri
por jeta i ka keto padrejtesi
jeta me solli tek TI

Dhe ti si nje qenie e pafaj
si nje engjell me zemer te vrare
ti ke dicka te vecante
ti ke shume lote te pathare

Me vjen keq qe un nuk arrita
te te kthej buzeqeshjen perseri
ashtu sic ti ma ktheve mua
DHE ME BERE TE NDIHEM NJERI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 7:59 am

Enderr e Perjetuar

Shume gjera ngelen pa thene
nga ajo qe quhet enderr
nga ajo qe ne donim ta kthenim
ne dicka te vertet
E si mund te jete endrra ndryshe
po s'qe realitet
Dicka qe ne te dy e permendnim cdo enderr
ishte fjala MALL
dhe prane saj nata blebezote fjalen PUTH
dhe midis ne te dysh
yjet beheshin ure
Dhe mbi ure ishte realiteti
ku ne s'hipem dot kurre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 8:01 am

Nuk kuptova atehere..

O Zot, cfare gjenialiteti
te jep te berit esell!
Te kuptosh nje pyetje aq te thjeshte
Qe bota e dinte prej mijra vjetesh..


"A me ndjen ti mua?
Nuk di c'mermerita atehere
mendimesh e ndjenjash ngateruar
U ktheva sot prape ketu
A vlen pergjigje e vonuar?


Po, i dashur te ndjeja
Sic nuk kisha ndjere me pare
Ndofta dyfish,
per ty qe te mungoja une
dhe per mua
qe lumi me kish marre


Po, i dashur, te ndjeja
Te ndjeja aq sa fryma me merrej
por e verteta ish qe
te shtyja tutje


Se guximi im s'shkonte me tej
Se imazhi i kokes tende ne preherin tim
Duke u trembur se ai do qe fundi
Po ti, s'e kuptoje qe mund
edhe fillimi te ish?


"Thone te gjitha ndarjet
si dashurite ngjajne,
por ndarjet pa bashkime
moskuptimin qajne"

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 8:02 am

Vetem ti

Me mire te kisha une nje shkemb,
dhe dallget te rrihnin kohen qe sme dhemb,
mbase me mire do te ishte te kisha une nje mal,
diellin me rreze te me griste kemishen e bardhe.

Edhe me mire do te ishte te kisha une nje peme,
me fruta e gjethe te blerta qe kurre te mos bien,
me mire akoma do te ishte te kisha une nje kenge,
qe tinguj dhe nota te thurja per ty ne cdo vend.

Por une e di,
e dashur kam nje detyrim,
gjithmone me ty,
ne lindje perendim.

Jo smund te jem,
as shkemb, as mal, as peme,
thjesht nje njeri,
per ty une do te jem.

Se ti je motiv i jetes sime,
dhe per ty do te jetoj,
ti me mban te fle pa mendime,
vetem ty, une enderroj.

Sikur te isha une nje vend qielli ne toke,
zemren tende do te vija une te lundroja,
dhe nje yll te isha me dienj e drite ne sy,
driten time gjithe, une do ta falja ty,
ty vetem ty,
ty vetem ty,
ty gjithmone ty,
ty vetem ty.

Por une e di,
tani cdo gje ka nje kuptim,
eshte thjesht nje ndjenje,
pa fund pa perendim,
tani po mund te jem,
dhe shkemb dhe mal dhe peme,
gjithcka per ty,
per ty une do te jem.

E ti je motiv i jetes time,
dhe per ty, vec per ty do te jetoj,
ti me mban te fle,
ti me mban te fle,
pa mendime,
pa mendime,
vetem ty,
vetem ty,
une enderroj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 8:03 am

E enderrove ate cast?

E enderove ate cast
Kur njerzit do te na linin nje moment, vetem?
Qe t’i thoshim njeri tjetrit dicka me shume
Qe ti te ishe Ti dhe une te isha Une?


Ja tek erdhi..
Ti s’the asgje
Asgje s’thashe dot as une.
Akrepi vraponte ne fushen e ores
ne si kujtim na mbeti
vetem nje shtrengim i lehte i dores..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 8:04 am

Lot nuk dua te shof tek TI
edhe pse ti nuk me shef me sy
Te qeshura dua te te kujtoj
pranoj Cdo gabim , Cdo faj
vec te lutem sonte
Ti mos QAJ.

Eshte veshtir te dashurosh
eshte veshtir te tradhetosh
DASHURIJA me e bukur ne kete jete
eshte DASHURIJA me SINQIRITET.

Nje dit kur te zgjohesh mos i laj syt me lot
dikush do te tregoj se sjam me ne ket bot
ti mos pyet si vdiqa por pyet si jetova
pyet sa kam vuajtur per ditet qe pa ty kalova

Si qiri po tretem kam nis me u harxhue
shpesh po e provoj vehten po du met harrue
po ky emri yt me eshte ba si uje
nat e dit te kujtoj e vazhdimisht po vuaj

malli per ty frymen ma ndali
eja tek une nje puthje ta fali
kur ti puthesh buzet e mia
do ta kuptosh shpirt se c'esht dashuria

Dashuria eshte si lulja nese e ujit rritet
ne te kunderten venitet dhe vdes
dashuria eshte arm qe te vret pa krism.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 8:04 am

Dashuruam, jetuam per njeri tjetrin
egzistuam dhe ishim te lumtur
te dashuruar enderronim shpresonim dhe i besonim dashuris sone
ishe gjithcka per mua
ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes
isha gjithcka per ty, gjithcka qe ti deshe
por ne nje cast rruga jon u ndal
Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme
Pse???
Nuk e di.
ndoshta e di, ndoshta ti e din
por tani nuk eshte me rendesi
e patem dashurin dhe e humbem.
dashuria jone tani eshte vetem kujtim .
kujtim eshte dhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.
gjithcka e imja dhe gjithcka e ytja
edhe une edhe ti tani dashuri te tjera.
por ta them nje gje pa deshmita se;
pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.
sepse "kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne barê"
shkelqimi im eshte shuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 8:05 am

T e dishe te lexosh
E shte e lehte ta kuptoshe
D ashuria eshte pafund
U ne te dua ty gjithkund

E kaluara me pelqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frike
se mbetem pa ty....


Dua te behem lot
te shetise neper fytyren tende
te vije deri tek buzet e tua
dhe te them fjalen TE DUA


Thone se dashuria
eshte pa fund,
thone se dashuria
si termet te tund,
thone se dashuria
eshte c'menduri,
dhe kjo c'menduri
per mua je ti................

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 8:05 am

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale

nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar

Ta dhurova zemren
ti me lendove,
ta dhurova dashurin
ti se pranove
Ta dhurova syrin
ti me verberove
Ta dhurova jeten
Ti me ike bashk me te
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 8:06 am

Te...

te shikoja ne syt
shume te lodhur ato ishin
te mbytur ne lott
ato me shikim nuk kishin

te preka floket
butesia nuk ishte aty
ato ishin te thara
sikur thoni te ngel faj ty

te preka buzet
jete ne to nuk kishte me
te thashe me fal
por goja jote nuk fliste me

ta preka zemren
ajo rrahjet kish ndalur
i humba ndjenjat
kjo bote per mua ka mbaruar

ta pashe shpirtin
lart po shkonte ne sky
me tha te kam FALUR
megjithese ti ke shume FAJ

te humba ty
kete kurre nuk ja fal vetes
ti ne shpirtin tim do qendrosh
tani e per gjithe JETEN..............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 8:06 am

iku ajo kohe
per ty me nuk dua tja di
une kam qare shume
tani e ke rrallen ti

ate qe une kame enderruar
zoti ma ka bere dhuarte
tani AJO eshte jeta ime
dhe une ndjehem shume me FAT

koha do kaloje
emri yt nuk do jete me aty ...
gjith ato plage
tani jane kthyer ne poezi

edhe posi i lexove kurre ti vargjet e mija
une jam i lumtur,dhe nuk me behet vone
jam i dashurua dhe me mbyti lumturia
kjo ishte thjesht HISTORIJA JONE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Mon Oct 11, 2010 8:09 am

iku ajo kohe
per ty me nuk dua tja di
une kam qare shume
tani e ke rrallen ti

ate qe une kame enderruar
zoti ma ka bere dhuarte
tani AJO eshte jeta ime
dhe une ndjehem shume me FAT

koha do kaloje
emri yt nuk do jete me aty ...
gjith ato plage
tani jane kthyer ne poezi

edhe posi i lexove kurre ti vargjet e mija
une jam i lumtur,dhe nuk me behet vone
jam i dashurua dhe me mbyti lumturia
kjo ishte thjesht HISTORIJA JONE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Thu Oct 14, 2010 9:23 am

Djelli lindi une e pashe .
Te dua me shpirt keshtu te thashe .
Te dua gjithmone une se mohoj
por zemren time hape ta shikosh .
Shiu filloj dhe spo pushon
me lagu shume une spo duroj.
Ombrelle me vete une nuk kam mare,
hajde te lutem te me mbrosh pak.
Qe zemra me zemren bashke te takohen
dhe dashuria nga mendja kurre mos na ndahet.
Po shiu pushoj dhe era filloj
te gjitha fjalet e mia te ty ti derqoj
dhe ti si rrufe tek mua arrite
ne krahet e tua shume shpejte me perpive.
Te dua me the te dua per jete
ti je per mua ti je me te vertete
dhe ne te dy u perqafuam
dhe te dy zemrat ne i bashkuam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Thu Oct 14, 2010 9:24 am

Ne kete nate vere shikoj qiellin me yje qendisur,
ndihet vetmia ne zemer sikur te femiju i braktisur.
Nje ze i mbrendeshem me pyetje me mundon,
yjet qe shikoj une ti a i shikon.
Kjo nate tek ti a ndjell pikellimin,
mungesa ime a ta zgjon kujtimin.
Dashuria ty a po te mundon,
perqafimi im ty a po te mungon.
A e urren prekjen e huaj ne trupin tend,
veq meje nuk dashuron tjeter kend.
Kete ndjenje qe e ke e kuptoj,
se edhe une ndjehem krejt njesoj.
Duket sikur jeta na ka mallkuar,
edhe pse duhemi nuk mundemi me u bashkuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Thu Oct 14, 2010 9:24 am

Zemra
E shpalosa zemren e vura ne fleten e bardhe,
u skuq fleta tere u skuq e u perflak,
e coptova zemren e bera njemij copa
e ne cdo varg qe shkrova nga nje cop vendosa,
e hoqa zemren e mora ne doren e vogel,
e vogel ish por brenda mban nje bot te tere,
e njeriu pa zemer nuk mund te jetoj,
dhe prap ne vend e vura qe jeten te shijoj.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Thu Oct 14, 2010 9:25 am

Nuk di ca te boj dhe veten e ngushelloj ..
sa me shum flas me shum veten e helmoj…
emrin i degjoj dhe nje lot rreshket ngadal
mundohem me thon dicka por nuk del asnje fjal .
me thon bohu e fort ai nuk esht ktu si mund te jem e fort kur ai mka harru ..
…si mund te eci rruges kur jeten time e dhash
kur na kishin zili kur ne te dy ecnim bashk..
“ndoshta nje tjeter do me doje
por un do ndihem ne faj se cdo burr qe shof rruges me shfaqet fytyra e tij..
ai me theu zemren
ai braktisi shpresn..
ai me la te vetem
ai e theu besen…
po prap un e dua..
jo se kam harruar….
se prap un e dua
dhe pse me ben te vuaj…

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Thu Oct 14, 2010 9:28 am

Ne syte e tu e shohe yjet si shendrisin
,qe te depertojne ne zemer e te shashtisin.
Ne fytyren tende perendimi i diellit eshte magjik,
po se largoj shikimin nga ti ajo magji zhduket kam frik.
Buzeqeshja jote ma hap zemren e me ben te fluturoj,
veq afer teje gjithmon te jem deshiroj.
Se puthja jote me embelson,
veq buzeve tua tjera nuk don te shijon.
Se perqafimi i yt me ngrohe e qeteson,
se ne perqafimin tend brenge per mua nuk ekziston.
Si te jem afer teje e te dashuroj,
krejt i kisha dhane veq prane teje te jetoj.
E pa besuar ndoshta tingellon te realizohet,
na mbetet me zemer kjo deshire te deshirohet.
Ti mbyllim syte njekohesisht te deshirojme,
qe kete deshire te zjarrte ta jetojme.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Fri Oct 15, 2010 6:40 am

UDHEKRYQI


Jame ne udhekryq
e nuk di se nga te shkoj,
Majtas apo Djathtas
S'arrij te kuptoj.

Nese beje udhe majtas
kame frike se gaboj...
po edhe djathtas
me thane se nuk duhet te shkoj...!!!
Veq nje zgjedheje mbetet
e Zoti te me ndihmoj
Dhe une do te nisem
ku Ai te me tregoje......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Fri Oct 15, 2010 6:40 am

Nostalgji


Po ecnim ne rrugen e lagur
ndoshta nga shiu i loteve tane
sa shume me mundon sot kjo rruge
aty ku u njohem dhe u ndame

Ne rrugen tone te dashur
une erdha nje dite perseri
ish mbushur me gjethe te verdha
sa e zbrazet mu duk ajo pa ty

As pema se dashka me gjethen
pameshirshem i rrezoi mbi tok
se di pse me erdhi kaq keq
me shiun edhe une derdha lot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Fri Oct 15, 2010 6:41 am

Per ty


Tani eshte ora nente,
nje zile telefoni po pres,
nuk e di nese me ke nder mend
apo ne tjeter vajze mban shprese.
Tani eshte ora dhjete,
s`me hahet vec dua te pi
conjak,whisky cfare te jete,
sa shume me shkaterroi kjo dashuri...
Tani eshte mesnate,
ti s'po kujtohesh per mua ,
ndaj une te dergoj serenate,
ku teksti ka vec fjalen "Te dua"
Ora kalon i dashur,
tani me duhet te shpresoj,
se jam mesuar e vetmuar,
e ne gjume dua te enderroj.
Se mengjesi do te vije i dashur,
e nje dite ndoshta do te te kem prane,
ose ne te tjera endrra do te jem zhytur,
por s'e harroj kurre dashurine e pare,
Se do te vij serish nje nate«,
e ti do te kujtohesh per mua
e une serish deshiroj te te kem prane se
une te dua i dashur, te dua.
Por nje dite deshirat do te shuhen,
se une s`do mundem ,ti e di
se te dua kjo nuk do te thote,
qe mund te perballoj nje tradheti.
Se atehere do te jem e martuar,
ndoshta do te kem dhe femije,
e s'do mundem te te them te dua,
s`do mundem i dashur ti e di...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Fri Oct 15, 2010 6:42 am

TE DUA

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Fri Oct 15, 2010 6:42 am

TI

Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me per mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
Nje brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
Nje ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Fri Oct 15, 2010 6:43 am

NESE

Nese tradhtova ndrojtjen
dhe ty te thashe dy fjale
i hapa rrugen zemres
tek ty te vij ngadal
por edhe nese ti spranove
dhe the "nje tjeter dua"
un ste ndal.
vrapo drejt endrrave te tua
por nese ti genjen dhe mbrohesh me keto fjale
genjeshtra eshte tortur
ndaj zemra nuk te fal.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Fri Oct 15, 2010 6:44 am

Edhe kur kujtesa

Edhe kur kujtesa ime e lodhur
Ashtu si ato tramvajet e pasmesnatës
Vetëm në stacionet kryesore do të ndalojë,
Une ty s'do të harroj.

Do të kujtoj
Mbrëmjen e heshtur, të pafund të syve të tu,
Dënesën e mbytur, rrëzuar mbi supin tim
Si një dëborë e pashkundshme.

Ndarja erdhi
Po iki larg teje...
Asgjë e jashtëzakonshme,
Veç ndonjë nate
Gishtat e dikujt do të mpleksen në flokët e tu
Me të largëtit gishtat e mi, me kilometra të gjatë...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Fri Oct 15, 2010 6:44 am

e dehur me duket koha
e dehur ndjehem me ty prane
e mjere ehste e gjithe bota
me sy mbyt miliona fjale
c'planet te lindi si dhurate?
kush valle te zbriti nga unviersi?
je magji apo krijese me fat?
je zoti im apo vet dielli?
te ndiej, te ndiej ne pafundesi
te dua, te dua si kjo jeta
je zot per mua apo njeri
si qiriri mua po me tret
gjumin si dhelpra dinake
zemres time ja rrembeve ti
si rrufe shpirtin ma perflake
je zoti im, dielli, apo njeri?
pakez te te prek kam frike
nga zjarri i shpirtit te ndezur
druaj se kush do te fike
druaj se mos digjem e heshtur
ndaj rend un per te fluturuar
qe shpirti te mos digjet ne vetmi
si zot me fal ti bekimin
je diell, drite apo njeri?
me shprese serish te ti mbetem
drejt teje syte i kam kthyer
e prej vuajtjesh ngadale tretem
porsi krishti ne kryz i mberthyer
si me magji fjalesh i iku ngjyra
shpirti flet me nje puhize te lehte
degjoje zerin qe del prej meje
TE DUA a ka fjale me te sinqerte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

!!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 36Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Internet | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum