www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 !!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: !!!!Poezi Nga Medina   Wed Nov 18, 2009 12:22 am

First topic message reminder :

Deshiroj ti falenderoj te gjith ata qe shprehin deshiren per ti Lexuar poezit e mija

Me Respekt Medina


Edituar për herë të fundit nga Medina në Tue Nov 16, 2010 8:41 am, edituar 4 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:51 am

DY FJALË
________________________________________
Dy fjalë që të gëzojn
dy fjalë që të hidhrojnë ,
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn
dy fjalë që kan domethënjen qka ndi unë për ty ,
këto dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti!
dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,
por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri ,
edhe për këtë dua të ti them ty këto dy fjalë i dashur
TË DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:52 am

Të kam aq larg i dashur
por prap të dua!
Ti nuk lajmërohesh,
pse më ke harrua?
çka bëra keqë që më nuk më don
apo ndoshta ke qjet tjetrën
qe më shumë e dashuron?
Si i harrove ato ditët së bashku?
A mund të na sjell zoti dashurin e përparshme?
Ne mendjën time të kam vetëm ty
Në zemrën time të ndjej vetëm ty
Të luteëm zemër mos më harro
dhe lajmërohu nëse ke kohë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:52 am

Mes akullnajave të shpirtit Vrapoja,
Të gjeja vullkanin e dashurisë.
Por më kot më kot u lodha
Mes akullnajave vullkan skish.
Një fjalë e pathënë mbeti.
Një varg që kurrë nuk u shkrua,
Kujtimin tënd thellë në zemër Groposur
Pluhuri I harresës e ka mbulua
Unë hesht ti hesht
Kush të flasë?
Unë qesh ti qesh
Kush të kujtojë Tiktakët e zemrës
Qeë nuk pushojnë?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:52 am

vione që ulen
Të tjerë qe ngrihen
Valigje që zbrazen
Ëndrra që fiken
Sy të përmalluar
Një lot I patharë
Buzë që dridhen
E s’thonë dot një fjalë
Një zemër e lodhur
Nga zhgënjimi tkurrur
Një ëndërr e tretur
Në shkretirë në pluhur
Një yll që më ndjek
I heshtur nga lart
Me lodhi gjithcka
Shpirti mu plak
Më lodhi ky fat
Më hedh e më pret
Dhimbja sot qan
Më lodhi kjo jet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:53 am

ur te njofta une TY,e dija vetem fjalen Dashuri
Domethenjen e mesova,kur ne TY u Dashurova
Dashuria Jote me mesoj,dhe Shpirtin ma qetesoj
Loti YT kur pikoj,Zemren time e Lendoj
Kur kuptova se jane Lote vuajtje,ta bera një Lutje
Mos loto o Loqk,se për ate qka po vuan Ti
Ai jam Une,
E une jame Ai,qe TE DUA shumë!!!!!!!!!

Do te pres sonte
po ti nuk erdhe, do te derdh lot
Do te pres edhe neser
edhe pasneser, do te pres
do te pres gjithmon, do te pres
duke te pritur TY un do te vdes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:53 am

Ne syt e tu te bukur frymzohem për te shkruar
Buzet e tua te kuqe vdes për ti shijuar
dhe zjarin qe kam ne zemer sme len te qet
ai ndizet dhe nuk shuhet let.
Deshira për te qen afer teje
Digjet si zjari te un
Me madhe se deti pa ane
Me e madhe se fjala TE DUA.
Tek syt e tu humbet zemra ime
Tek buzeqeshja jote lundron shpirti im
Tek buzet e tua prehet shikimi im
TE DUA me shum se shpirtin tim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:53 am

kur te njofta ty

kur te njofta ty
me dukej vetja ende fmi
fjala e as ndjenja dashuri
ne mua s'egzistonte
por ti erdhe o loqk
e ndjenjat m'i trazove


kur te njofta ty
nuk mendoja për dashuri
po për mesime
e dituri.

pasi qe te njoha ty
ne mua filloi çdo gje te ndryshoje
edhe mendimet
edhe enderrat
por edhe ndjenjat.

tani mendoj edhe për ty
pervec mesimeve normalisht
enderroj sikur te puth
ah sa e lumtur jam
qe ty te kam prane
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:54 am

prit mos ik,mos shko pa mua
ndryshe bota do te shembet
prit ti vete me the:"me duaj"
tani qe te dua trembesh?

prit mos ik,mos shko pa mua
ndryshe dielli sdo lind me
ku do shkosh pa me thuaj?
pse po iken?po me le?

prit mos ik,mos shko pa mua
bote e eger me frikeson
me dhemb shpirti gjer ne thua
me dhemb zemra dot sduron.

prit mos ik mos shko pa mua
zemren ma ke mbajtur peng
me thuaj ne sy "ste dua"
boten time ti ma shemb.

Prit mos ik,mos shko pa mua
kthema zemren mos ma mbaj
mos me shih si një te huaj
jam e njejta si me par
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:54 am

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
një zemër te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadalë mbyllen...
një buzeqeshje e ëmbël
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy që shkelqejne atje lartë
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe sytë e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Të kam enderruar,"
një ze tingellon
dhe...
sërish heshtja mbreteron.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:55 am

E DI SE..

E di se
buzeqeshjen time
ti dikur ma vodhe
e pluhur hodhe
shpirtit tim!

E di se e din
se edhe zogjet të kane peshperitur
se sa shumë me mungon...

E di se
sonte heshtja të shoqeron,
ndoshta mendon për mua,
por c'te bëj unë
kur s'më lejon të të tregoj
se sa shumë të dua??????


shumë larg sonte
nga Ti
shumë larg
që të behemi bashkë

Ti atje diku
mbyt heshtjen
duke kenduar kengen tone
E une këtu duke ëndërruar
të jem në perqafimin tënd!

Më mungon një përqafim
një fjalë, një puthje nga Ti!
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:55 am

Më Fal

Më fal qe te deshta
e di qe kam gabuar
me fal te lutem se tani
e kam kuptuar qe kjo ty
te ka penguar..

ti jeto jeten tende
gezohu me ate qe e don
me fal qe te deshta por
sdo te dua më..
-----------
Atëher do ta kuptosh
Kur te zgjohesh nga
gjumi i thell do tme
kerkosh edhe një her do
te ndalesh për tu menduar
do ta kuptosh a ke gabuar
ti po qeshesh e po gezohesh
as ne enderr sdo tme gjesh
athere i imi me sdo t'jesh..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:55 am

KUR TE TAKOJ këtu?

Kur te takoj perseri
për mua vetem ti je dashuri
kur te takoj edhe sa te pres
eja eja mos me le te vdes

Do te vazhdoj te pres akoma
dhe me zemer dua te takoj
një dite do te them ne sy
se vetem ty te dashuroj

do te prees sa një jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertetet
nuk lindet vetem ne net

do te pres me duar hapur
dhe ty do te perqafoj
me duart e mia te zjarrta
belin tend do ta shtrengoj

ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithë do ta kuptosh
kete e shkruan zemra ime
qe një dite ndoshta do ta dashurosh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:56 am


Te Shikoj Smund Te Besoj ...
Se Te Kam PRan Ket e PRanoj ...
Te Kam Ne Zemer Nuk Dua Te Mbes Vet ...
Dora Shenon e Zemra Flet ...

Je Ajo Vajza Qe me Ben natën Dit ...
Jee Ajo Vajza Qe me Mbush Mee Energji ne Jet ...
Je Ajo qe për Ty i Harroj Krejt ...
Bukuria qe kee Gjithqka qee Nga Ti Shoh ..
e Shoh Dashurin e madhee qee ke ne zemer ..
Tash me besoo ... Se Te duuaaa...

Ket Fjal se Them Kott Bindu se Te Betohem ne Zoot ..
Nuk dua Aktrimee Nuk Dua Filozofii ......
Shenoj Fjal Nga Zemra Qe Dalin për ty ...
Jetoj për ty Te duaa Qdo nat ...
Dua te kem Pran se jemi Shum larg ..

Dashuriaa qe kam për ty esht shum e madhee ...
Kuptoje e them me plot Sinqeritet moj shqiptare ...
Jeten me dhan me duket pak ... Te dua me shum se kurr ..
Me Teper se qdoo her Sot Zotii me Falii një Shikim nga tyy ..
Qe Zemren ma merr .. Te shikovaa se je engjulll ..
Me At Bukurii Fjalen Dashurii ta lexova ne Syy ...

Asgje ne ket boot me shum nuk duu vec te behem zoog me Fluturuu ...
Ne Dritaren Tende me Shkuu Me Ciceru me Kenduu Deri te me Hapesh Dritaren muu ..
Keshtu qe mos ja Humb shpresen Zogut Qe për ty udhetoj me shum Dashurii ...
Qe Fjalen Te duaa Ta thot ne syy ..... Bonu pak e mir ...
e Kuptoo ket Zog qe ka udhtu me Kilometra Hape Deren lejo te hy mbrenda ..
Ne Kafazin e Vet qe Don le Te hyy le tee pushoj ne Zemren Tendee see S`don Tjeter njeri ...


Largesia me mundon .. Se Ste kam Pran ...
Dashuriaa e madhee te gjall me mban ...
Shpresa ne zemren time Jeton ...
po Ket Shpres qe e kam ne Zemer Te lutem Kush Realitet për vec Teje nuk e Ben ..

Kto fjal qe Dalin nga Zemra nuk jan për Shum Emra jan për 1 qik ...
Qe jetoj për te e do jetoj për mu ktaa duni me Dit .....
Se jeta esht e Gjat e duaa me lumturii ta kaloj ...
Duaa qee endrra imee ne Realitet le te shkoj ...

dua te fal dashurii dua te kem pran te puth ty ..
dua te jem cdoo nat me ty Frymmarrjen tendee duaa ta ndii ..
Dua ta di si flen dua ta di ne Zemren tendee a kam Vend ..
Dua krejt ti dii s`duua te humb koh se koha esht ajoo ...
Qe me duhet me Te then se Te duaa ty ...

Me kaq po e perfundoj po nuk esht Fundii ...
Se Ska shkrim ska Fjal qe mundet me than ..
At qe ne Zemer e kam ...
për ty e Kisha shenu edhe 1 Roman edhee e kisha vnuu ..
Krejt me Lexuu Emrin Dashuri Realee ja kisha Vnuu ...
Jeta Shpresa e Vdekja gjithqka je për muu ..
Me loqk e Shpirt e me Zemer Te Du .........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:58 am

Dhimjen që n’zemër
tani e ndjej...
Është dashuri
që ndaj teje ushqej...

Je ëndërra
që unë kam...
Je realiteti që minuti
është shekull,
pa ty o xhan!

Kjo largësi
po më lëndon shumë...
Vështirë po e kam
pa ty o llokum...

Di t’më ruash...
Di t’më dashurosh...
Më je betuar
që besnikë do më qëndrosh.

Në çdo moment,
në çdo aspekt...
T’a vërtetoj që për mua
je i vetmi në këtë jetë.

Ti ma qetëson
mendjen time...
Vetëm për ty
rrah zemra ime.

Për ty s’hezitoj
me rreziku.
Nuk më duhet jeta
nëse ti s’je me mu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:58 am

Te them te dua është pak
Te fal zemren e ke hak
Me mirë te them te verteten
I yti do jem tere jeten
Dashurija ime do perfundoj
Kur deti te shterroj

Kur mua ne varr te me mbulojn
Ateher jam e detyruar te harroj
Ne syt e tu shoh heshtje kozmike
Ne ftyren tende heshtje romantike

Ne fjalet e tua as po as jo
Me thua te lutem me do apo jo
për ty rri dhe mendoj
Momentet me ty si harroj
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:59 am

Kur jam me ty...
S’i frikësohem as vdekjës!!
Me ty dua t’jem
edhe përtej jetës...

Jeta ime me ty
është vetë mrekullia...
Do bëjë gjithçka
që mos t’ketë vend mërzi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:59 am

Në heshtje
përgjigjjen e kuptova...
Saktësishtë doli
siç e paramendova!!!!!!

Vetëm një fakt
më habiti,
më la pa tekst
më tronditi...

Si ke mundur
aq mirë me aktru?!
N’shpi paske pas edhe fëmijë
e jo vetëm gru!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 11:59 am

Sa më mungon
vetëm Zoti e di...
Dashuri të jetës
titullin e ke ti...

Shumë kohë
më është dashtë me kuptu?!
Por ma ke vërtetuar
që zemra s’më ka mashtr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 12:00 pm

Nëse zemrën
s’ma fal dot?
Më mirë
mos harxho kohën kot.

Mund t’mendosh
ç’farëdo për mua...
Por unë thërrmijat
nuk i dua.

Mund t’jem engjëll,
dëshirat me t’i plotësu...
Por nëse më tradhëton?
Në djallë ki me’m shëndrr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 12:00 pm

Që nga dita kur jemi taku...
Shumë kohë ka kalu...
Por sa më duket
më pyet mu...

Ai moment
është i freskët edhe tani!
Por as nuk dyshoj
që do zbehët asesi!

Ishe përrallore
me atë fustan të kuq!
As nuk dyshoje
që zemrën ma bëje prush...

Më ke mahnitë
me bukuri!!!!
Por edhe me sjelljen
që e tregoje ti...

Menjëherë zemrën
ma pushtove!
Si magnet
më përvetësove!

Më është dashtë
kohë më t’bindë...
Por s’jam pishman
që t’kom pritë!

Ma bën ditën
një minutë!
Më duket sikur sot
t’kom njoftë!

Shpesh më duket
sikur tërë jetën t’njoh!
Një ditë mos me t’pa ty?
Më kaplon frika
sikur më s’do t’shoh me sy!

Tërë jetën do t’mundohem
me të tregu...
Që jeta ime nuk ka kuptim
nëse ti nuk je me mu...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 12:00 pm


Ëndërroj çdo natë
sikur zgjohem pranë teje...
Kujtoj momentet
kur ishe pranë meje...

Më bën t’lumtur
e imja dashuri...
Me asgjë s’mund t’krahasohët
ndjenja që ma afron ti!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:18 pm

kam vendos te vdes
vujtje te mos pres
nje lule te kuqe dua nga ti
je dashnori i par qe te deshta me shpirt
gjaki im rrjedh ne vena tu
zemra jote eshte vendos ne mu
fsheftsirat tua nuk ja tregoj as kuj
sepse un po vdes ato do ti kam ne at bot ngarkes
kur te mbledhen shoqerija
a do te me kujtosh ndoj her
a do tma vizitoni varrin
a do te nini mungesen tem
librat e mija
te shkreta dua me mbet
kur ti marrin ti shfletojn mu tme kujtojn
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:19 pm

am i heshtur pa fjalë,
se çdo fjalë për ty mbaj ,
jam pa shpresë , jam pa ëndërr,
jam pa shpirt jam pa zemër.
Jam pa frymë e pa jetë,
sikur një qiri duke u tret.

Urrej vetën time,
se të do kaq shumë,
i urrej ëndrrat,
se më len pa gjumë,
e urrej detin,
se nga ty më ndan,
te urrej ty,
se nuk të kam pranë,

Dua ti ndiej në ty nxehtësinë ,
në përqafimin tënd vetveten gjeta,
dua të ma kthesh dashurinë,
dhe puthjet e nxehta.

Një gjë dua që ta them,
mbaje në zemër mbaje në mend,
kur një shpirt tjetër ta duash,
dashurinë tonë atij ti thuash,
të, të dojë aq sa të desha unë,
as më pak e as më shumë.

Ti fala sytë ,ti me verbove,
ta fala zemrën , ti ma copëtove,
ti fala ëndrrat, ti i shkatërrove,
ta fala dashurinë, poshtë e hodhe,
sa e zbrazët në shpirt u tregove.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:19 pm

Lule, pse strukesh kur pranë më ke?
Pse një herë nuk shikon nga unë?
Dhe pse bëhesh kinse nuk më njeh?
Ndonëse ne njihemi shumë.

Bashkë me tradhti më tradhtoi bukuria,
Edhe pse unë e desha përgjithmonë,
Sa e pa drejt është dashuria.
Dikën gëzon e dikën lëndon.

Por shpirti im lehët nuk jep dorëheqje,
Për ty jeton edhe më pak shpresë,
Nëse nga ti nuk merr një përgjigje,
Nuk i mbyll sytë që të vdes…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   Sun Dec 26, 2010 9:19 pm

Sa vite kan shkuar
por ty prap nuk te kam haruar
Sa dite kam qare
Sa nete pa gjume kam rane
Sa ore kalojn
Sa minuta shkojn
Por Zemra nuk harone
Nuk te haron ty se te do
Nuk te haron ty Se per ty
JETON
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: !!!!Poezi Nga Medina   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

!!!!Poezi Nga Medina

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 33 e 36Shko tek faqja : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog
YlliehanaForum