www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fatmi Sejdiu jep dorheqeje nga posti i Presidentit te Kosoves

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Fatmi Sejdiu jep dorheqeje nga posti i Presidentit te Kosoves    Mon Sep 27, 2010 11:48 pmPresidenti i vendit Fatmir Sejdiu gjatë një konference për media njoftoi opinionin kosovarë se jep dorëheqje nga posti i presidentit të shtetit, ndërsa me këtë akt tha se konfirmon që është institucionalist dhe respekton vendimet e organeve të drejtësisë të vendit.
Në një konferencë për media, Sejdiu iu drejtua qytetarëve të vendit dhe me këtë rast vlerësoi se tërë jetën e tij ka respektuar institucionet e Kosovës dhe është udhëhequr nga parimet etike.

Sejdiu theksoi se ende nuk i është dorëzuar aktvendimi i Gjykatës Kushtetuese, mirëpo sipas tij akti i dorëheqjes vjen si rrjedhojë e respektimit të organeve të shtetit.

“Unë tërë jetën time i kam respektuar institucionet që dalin nga vota e lirë e qytetarëve. Unë kam punuar për të realizuar vullnetin politik të popullit të Kosovës për liri dhe pavarësi dhe kam udhëhequr me përgjegjësi të plotë procesin e pavarësimit të vendit tonë. Për t’u dhënë me besim dhe devotshmëri pas këtij përcaktimi jetësor e profesional, gjithherë kam pasur udhërrëfyes dhe mbështetje të fuqishme traditën time familjare dhe të popullit tim, si dhe të miqve të Kosovës”, tha Sejdiu.

Në këtë konferencë Sejdiu vlerësoi se gjatë gjithë punës së tij është angazhuar dhe do të vazhdojë të angazhohet për të ardhmen prosperuese të vendit.

Ndryshe, në këtë rast Gjykata me shumicë votash ka deklaruar “se ka shkelje serioze të Kushtetutës së Kosovës, respektivisht të Nenit 88 .2, nga Shkëlqesia e tij, Fatmir Sejdiu, duke mbajtur njëkohësisht postin e Presidentit të Republikës dhe të kryetarit të partisë politike ‘Lidhja Demokratike e Kosovës’”.

Gjykata Kushtetuese të hënën përmes një njoftimi për media bëri të ditur se Aktgjykimin e plotë të arsyetuar në rastin KI 47/10 , “Naim Rrustemi dhe 31 deputetë të tjerë të Kuvendit të Republikës së Kosovës kundër Shkëlqesisë së tij, Fatmir Sejdiu, President i Republikës së Kosovës”, palëve në procedurë do t’ua dërgojë të martën, më 28 shtator 2010 dhe se i njëjti do të publikohet në ueb faqen e Gjykatës Kushtetuese.

Ndryshe, Fatmir Sejdiu për të dytën herë në postin e presidentit është zgjedhur në fillim të janarit 2008, me mandat pesëvjeçar.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]Edituar për herë të fundit nga KoSoVaLiA në Tue Sep 28, 2010 5:13 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
luani
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 6389
Data regjis. : 16/01/2010
Location : Veq per ty lundroj....

MesazhTitulli: Re: Fatmi Sejdiu jep dorheqeje nga posti i Presidentit te Kosoves    Tue Sep 28, 2010 3:53 am

Ky eshte nje akt dhe veprim i lart Demokratik .

Por sipas mendimit tim gjykata Kushtetuese ka ber nje nguti sepse ky ky pasur te ngrir funkcionin e tij si lieder i partise se LDK .
Por pasiqe nuk jam ekspert dhe fjalen e ka dhen Gjykata ashtue dhe duhet te jet , qy bre sme kan pyetur dhe mua hahahahaha

Shpresojm qe do te zgjedhet nje Presisdend i pershtatshem per Kosoven dhe Konributi i Fatmir Sejdiut sdo te mungoj ne te radhmen ne Partin e Tij .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Fatmi Sejdiu jep dorheqeje nga posti i Presidentit te Kosoves    Tue Sep 28, 2010 4:01 am

une them:Sejdiu nuk do bente shkeljen e kushtetutesne asnje menyre.Ai u mundua te gjeje shtigje qe nxjerrin Kosoven nga situata qe ndodhej,kete e beri aq sa mundi.Duke njohur kasten tone politike,pas doreheqejes se Sejdiut,cdo fytyre politike e Kosoves eshte brenge e qytetareve tane.Zoti qofte me Kosoven dhe i shpiktë asaj një udhëheqes si profet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Re: Fatmi Sejdiu jep dorheqeje nga posti i Presidentit te Kosoves    Tue Sep 28, 2010 4:12 am

po po qashtu asht ne endrrat e juaja me falni per shprehje

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fatmi Sejdiu jep dorheqeje nga posti i Presidentit te Kosoves    

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Fatmi Sejdiu jep dorheqeje nga posti i Presidentit te Kosoves

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum