www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KQZ-ja e gatshme për zgjedhje të parakohshme

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: KQZ-ja e gatshme për zgjedhje të parakohshme   Fri Oct 01, 2010 10:20 pm

Prishtinë, 1 tetor - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është teknikisht i gatshëm për organizimin e zgjedhjeve nëse kjo do të kërkohet, thuhet në një njoftim për shtyp të Presidencës.

Ushtruesi i detyrës së presidentit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi u takua sot me kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, si dhe me kryeshefin e Sekretariatit të KQZ-së, Xhemajl Peçani”, ky është biseduar për mundësitë e organizimit të zgjedhjeve

Gjatë takimit, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se ky institucion është teknikisht i gatshëm për organizimin e zgjedhjeve nëse do të kërkohet. Duke folur për sfidat me të cilat do të përballet KQZ-ja, në rast të kërkesës për organizmin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme brenda 45 ditësh, Daka ka kërkuar nga zoti Krasniqi mirëkuptim.

“Për të siguruar një proces fer, të lirë dhe transparent, sipas saj duhet të plotësohen disa kushte që kanë të bëjnë me sigurimin e buxhetit në kohën e duhur, përkrahje logjistike, çështje që kanë të bëjnë me listat e votuesve, informimin publik, çështjen e votimit jashtë vendi dhe përkrahjen e faktorit ndërkombëtar”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Zgjedhjet e parakohshme janë paralajmëruar pas dorëheqjes së presidentit Fatmir Sejdiu, ngase Gjykata Kushtetuese ka sjell vendim se ai e ka shkelur Kushtetutën, duke ushtruar dy funksione njëkohësisht – presidenti i shtetit dhe kryetar i LDK-së.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

KQZ-ja e gatshme për zgjedhje të parakohshme

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum