www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Koktej molotovi dhe të shtëna me armë në Zubin Potok

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Koktej molotovi dhe të shtëna me armë në Zubin Potok   Fri Oct 01, 2010 11:50 pm

Një automjet privat “Passat”, me targa “KM”, pronë e një 35 vjeçari është djegur tërësisht të premten në orët e hershme të mëngjesit si rezultat i hedhjes së një përzierje molotovi.

Sipas ankuesit të këtij rasti, dëmet materiale arrijnë shumën rreth 9500 euro, ndërsa nuk ka të lënduar në njerëz dhe deri tani hetuesit policor besojnë se ky akt është i motivuar mbi baza kriminale.

Një akt i ngjashëm i motivuar mbi baza kriminale të shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm, ka ndodhur vetëm 5 minuta më vonë në qendër të Zubin Potokut.

Një dyqan ushqimor dhe një barnatore, po ashtu pronë të një serbi 51 vjeçar, janë dëmtuar si rezultat i të shtënave me armë zjarri, nga persona ende të paidentifikuar.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, toger Besim Hoti tha se në vendngjarje veç njësive policore të stacionit Zubin Potok, kanë dalë edhe njësitë rajonale të hetuesve policorë së bashku me teknikët e kriminalistikës, të cilët kanë bërë ekzaminimin e vendit të ngjarjes dhe inicimin e hetimeve të para të rastit.

“Së paku 30 gëzhoja të kalibrit 7.62 mm, janë gjetur dhe marrë si pjesë e provave materiale, të cilat besohet t’i përkasin armës automatike të përdorur në këtë akt kriminal”, ka thënë Hoti, duke shtuar se nuk ka pasur të lënduar në njerëz.


_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Koktej molotovi dhe të shtëna me armë në Zubin Potok

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum