www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lirohet i dyshuari Mehmet Duçi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Lirohet i dyshuari Mehmet Duçi   Sat Oct 02, 2010 4:57 am

Drejtori i kompanisë së sigurimeve “Dardania” Mehmet Duçi është liruar, pas gati 24 orë qëndrimi në paraburgim, por do të vazhdojë të jetë nën hetime.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësja e EULEX-it Kristina Herodes, sipas së cilës Duçi është marrë për disa orë në pyetje nga ana e hetuesve të EULEX-it.

Arrestimi i Duçit ka ardhur si vazhdimësi e procesit të hetimeve të filluara nga Prokuroria Speciale e Kosovës lidhur me krimet financiare.
Fokus i hetimeve janë paradhëniet që Duçi ka marrë në vazhdimësi si aksionari më i madh i kompanisë, shuma këto që nuk i ka kthyer.

Ai ka qenë aksionari kryesor i kompanisë “Dardania”.
Derisa ishte në prag të falimentimit, kjo kompani është shitur për 2.3 milionë euro, përderisa ai kishte deklaruar si dëme të papaguara rreth 1.9 milion dhe administrator nga Banka Qendrore ishte caktuar zyrtari Faton Bajrami.

Pas kësaj del se bëhet fjalë për një shumë më të madhe që kap shifrën rreth 4 milionë euro.

Duçi ka qenë një prej dëshmitarëve lidhur me rastin e guvernatorit të BQK-së Hashim Rexhepi, i cili po qëndron në paraburgim.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Lirohet i dyshuari Mehmet Duçi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum