www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tadiq: Fillimisht bisedimet me ekipe ekspertësh, e pastaj vërtetimi politik

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Tadiq: Fillimisht bisedimet me ekipe ekspertësh, e pastaj vërtetimi politik   Sat Oct 02, 2010 11:58 pm

Svilajnac, 2 tetor –
Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, ka thënë se bisedimet e paralajmëruara ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit duhet të zhvillohen për të gjitha çështjet e hapura në nivel ekspertësh, për të marrë më vonë konfirmimin politik.

Gjatë një takimi të shtunën të zyrtarëve të Partisë Demokratike Serbe në Svilanc, Tadiq ka thënë se nuk mund të precizojë se cilat janë temat e jetës për të cilat duhet zhvilluar bisedimet.

Duke folur rreth bisedimeve të paralajmëruara edhe me rezolutën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti serb ka thënë se bisedimet me Prishtinën do të zhvillohen në nivel ekspertësh dhe jo para kamerave si delegacione zyrtare, pasi që “këto nuk janë bisedime të dy shteteve, por bisedime të dy palëve”.

Tadiq ka theksuar se për zgjidhjen e problemit të Kosovës nevojitet konsensus nacional, ose të paktën konsensusi i forcave dominuese politike, pasi që vetëm në këtë mënyrë mund të parandalohet konflikti në vend dhe rajon, si dhe destabiliteti politik.

Megjithatë, ai ka shtuar se kompromisi është forca më e madhe, sepse vetëm me kompromis mund të arrihet një zgjidhje afatgjate e problemit, siç e quajti ai, historik të Kosovës.

Ai ka lavdëruar shefin e diplomacisë serbe Vuk Jeremiq për aktivitetet e tija lotuese kundër njohjes së Kosovës, duke përmendur faktin se vetëm Hondurasi ka njohur Kosovën pas mendimit këshillëdhënës të Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës.

“Qëllimi ynë nuk është vetëm të parandalojmë njohjet e reja, por edhe të gjejmë kompromisin dhe zgjidhjen e qëndrueshme”, ka theksuar Tadiq.


_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]Edituar për herë të fundit nga KoSoVaLiA në Sun Oct 03, 2010 1:55 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Tadiq: Fillimisht bisedimet me ekipe ekspertësh, e pastaj vërtetimi politik   Sun Oct 03, 2010 1:44 am

me shkie nuk duhet te bisedohet fare,ata njehere duhet te na njohin pavaresine,tani te kerkojne bisedime,po bisedat po ua ofrojne shkurtpamesit.Shkijet kan per te na mashtruar,sikur gjithnje qe na kan mashtruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Tadiq: Fillimisht bisedimet me ekipe ekspertësh, e pastaj vërtetimi politik

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum