www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kryetari i Pejës refuzon pjesëmarrjen në manifestim

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Kryetari i Pejës refuzon pjesëmarrjen në manifestim   Mon Oct 04, 2010 8:55 am

Kryetari i Komunës së Pejës, Ali Berisha, ka refuzuar ftesën e Kishës Ortodokse serbe që të marrë pjesë në inaugurimin e patriarkut Irinej, pasi që në këtë ceremoni nuk janë ftuar autoritetet e shtetit të Kosovës.
Edhe pse ky eveniment ndodh brenda Komunës së Pejës, Berisha i ka thënë RTK-së se nuk do të jetë i pranishëm në atë manifestim duke qenë se nuk janë ftuar drejtuesit e institucioneve kosovare.

Nga ana tjetër, Policia e Kosovës, KFOR-i dhe policia e EULEX-it janë zotuar që të ruajnë rendin dhe sigurinë gjatë këtij inaugurimi.

Ndërkohë, njoftohet se patriarku serb Irinej ka arritur të shtunën në Patrikanën e Pejës, ku të dielën do të zhvillojë ceremoninë e tretë, pas dy të njëjtave të zhvilluara në janar në Beograd, kur edhe ka marrë detyrën e kreut të Kishës Ortodokse serbe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kryetari i Pejës refuzon pjesëmarrjen në manifestim

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum