www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nikolicit i ndalohet hyrja në Kosovë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Nikolicit i ndalohet hyrja në Kosovë    Mon Oct 04, 2010 8:56 am

Policia e Kosovës dhe EULEX-i nuk e kanë lejuar liderin e Partisë Progresive Serbe, Tomislav Nikolic, që të hyjë në territorin e Kosovës dhe të marrë pjesë në inaugurimin e patriarkut serb Irinej- ka njoftuar partia e tij.
Sipas njoftimit, automjeti në të cilin ndodhej Nikolic është kthyer me arsyetimin se nuk kishte kërkesë zyrtare nga qeveria serbe për pjesëmarrjen e tij në ceremoninë që mbahet në Patrikanën e Pejës.

Në komunikatën e PPS-së thuhet se lideri i saj kishte insistuar se në Kosovë udhëtonte si qytetar i thjeshtë dhe jo si zyrtar, mirëpo kjo nuk është marrë parasysh, pasi që EULEX-i dhe qeveria serbe kishin pasur një marrëveshje paraprake për pjesëmarrjen e liderëve nga Serbia.

Ndërkohë, sipas Radios Evropa e Lirë, Policia e Kosovës ka njoftuar se është kthyer lideri i Serbisë së Re, Velimir Ilic, së bashku me dy persona. Ilic gabimisht është lejuar që të futet në Kosovë, mirëpo më pas është ndaluar në jug të Mitrovicës. Ilicit, Policia e Kosovës nuk ia ka plotësuar dëshirën që të kthehet në Serbi përmes pikës kufitare Jarinë të Leposaviqit, por ai është nisur drejt pikës kufitare të Merdares.

Në ceremoni është thënë se do të marrë pjesë edhe presidenti serb, Boris Tadic, i cili thuhet se ka kërkuar leje në Zyrën e BE-së në Beograd. Policia e Kosovës thotë se deri më tani ceremonia e inaugurimit në Pejë po mbahet në mënyrë të qetë dhe pa incidente, ndërsa janë rreth 2.500 qytetarë që kanë ardhur nga Serbia për të marrë pjesë në këtë ceremoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Nikolicit i ndalohet hyrja në Kosovë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum