www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vetëm Tadic në inaugurimin e Irinej

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Vetëm Tadic në inaugurimin e Irinej    Mon Oct 04, 2010 8:59 am

Në Patrikanën e Pejës ka përfunduar ceremonia e inaugurimit të patriarkut serb Irinej, si prijësi i 45-të i Kishës Ortodokse Serbe.
Patriarku serb, i cili në krye të Kishës Ortodokse Serbe është zgjedhur më 22 janar të këtij viti, ndërsa fronin e Savës së Shenjtë zyrtarisht e ka marrë një ditë më vonë, është inauguruar të dielën në një ceremoni solemne. Të pranishëm në ceremoni ishin disa mijëra njerëz, ndërsa Serbinë e përfaqësonte presidenti Boris Tadic.

Tadic, i cili ka ardhur në Pejë me helikopter të KFOR-it, ishte i vetmi zyrtar serb, i cili kishte marrë leje nga EULEX-i dhe autoritetet në Prishtinë që të hyjë në Kosovë, ndërsa ishte paralajmëruar se zyrtarët serbë që do të hynin pa leje do të arrestoheshin.

Ndërkohë, nuk i është lejuar hyrja në Kosovë kreut të PPS-së, Tomislav Nikolic, i cili është kthyer nga ka ardhur, ndërsa është kthyer edhe lideri i Serbisë së Re, Velimir Ilic, pasi ishte lejuar gabimisht të futej në Kosovë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Vetëm Tadic në inaugurimin e Irinej

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum