www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thaçi: Institucionet po funksionojnë mirë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Thaçi: Institucionet po funksionojnë mirë   Mon Oct 04, 2010 11:26 pm
Kryeministri Hashim Thaçi ka thënë se dorëheqja e Fatmir Sejdiut nga posti i Presidentit të Republikës nuk ka pasur reflektime negative në punën e institucioneve të vendit, pasi ato janë duke funksionuar mirë.

Shefi i ekzekutivit bëri këto deklarata të hënën pas ceremonisë së hapjes së “Javës së Biznesit Kosovar”, me ç’rast u ka ikur pyetjeve tjera që kanë të bëjnë me koalicionin qeverisës dhe mundësisë për të shkuar në zgjedhje të parakohshme.

Për kryeministrin Hashim Thaçi edhe pas dorëheqjes së Fatmir Sejdiut nga posti i Presidentit, institucionet e vendet janë duke funksionuar si duhet dhe do të vazhdojnë punën e tyre sipas rregullave dhe ligjeve në fuqi.

Thaçi: Institucionet janë shumë stabile
(Video)
“Unë e kam theksuar edhe më herët dhe ritheksoj edhe sot se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese në rastin e presidentit, është një situatë e re, në një situatë në të cilën institucionet janë duke funksionuar në mënyrë shumë stabile, efektive dhe efikase, dhe gjithçka edhe në hapat e ardhshëm do të jetë në përputhshmëri me procedurat e rregullta me ligjet e Kosovës, Kushtetutën e Republikës së Kosovës dhe dokumentin e presidentit Ahtisari”, ka thënë ai.

Mirëpo Thaçi nuk ka dashur të përgjigjet në pyetjet tjera të gazetarëve që kanë të bëjnë me koalicionin qeverisës dhe mundësisë për të shkuar në zgjedhje të parakohshme.

Ndryshe, Fatmir Sejdiu ka dhënë një javë më parë dorëheqje nga posti i të parit të shtetit pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese se ai po e shkelë Kushtetutën e Kosovës me mbajtjen e dy posteve njëkohësisht, atë të presidentit të vendit dhe të kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ditën e premte ka shpallur vendimin për rastin e presidentit Sejdiu të deponuar si kërkesë nga 31 deputetë të Kuvendit të Kosovës./A.Bekteshi/


_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Thaçi: Institucionet po funksionojnë mirë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum