www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Buhler: Incidentet në veri janë të patolerueshme

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Buhler: Incidentet në veri janë të patolerueshme   Wed Oct 06, 2010 12:46 am
Komandanti i KFOR-it, gjeneral major, Erhard Buhler, ka ripërsëritur se veriu vazhdon të jetë sfidë sa i përket sigurisë, ndërsa incidentet që kanë ndodhur javëve dhe muajve të fundit i ka quajtur të patolerueshme.

Ai këto komente i bëri të martën në Mitrovicë, gjatë takimit me nënkryetarin e komunës, Riza Haziri, me ç’rast ka shprehur përkushtimin e tij për rritjen e angazhimit sa i përket përmirësimit të situatës së sigurisë në veri.

Buhler ka theksuar se ditëve të fundit janë rritur masat e sigurisë dhe numri i patrullimeve në veri, në mënyrë që të ndikohet pozitivisht në gjendjen e përgjithshme.

“Masat e sigurisë janë rritur në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe EULEX-in”, ka thënë ai.

Në anën tjetër, nënkryetari Haziri, ka thënë se problemet kryesore në Mitrovicë janë rrjedhojë e mungesës së sundimit të ligjit.

“Në veri veprojnë struktura kriminale, ndërsa qytetarët shqiptarë nuk mund të lëvizin lirshëm, nuk kanë qasje në pronat e tyre dhe kjo shkakton problem”, ka thënë ai.

Haziri potencoi se si pasojë e këtyre rrethanave në jug ka shumë familje të zhvendosura nga veriu që kanë probleme me strehim dhe çështje sociale.

“Ka ende familje që jetojnë nëpër strehimore kolektive, ndërsa banesat apo shtëpitë që i kanë në veri nuk mund t’i shfrytëzojnë. Kjo sigurisht se sjell probleme për të gjithë ne”, ka thënë Haziri.

Ai ka përshëndetur rritjen e masave të sigurisë nga autoritet përgjegjëse, ndërsa ka kërkuar që të gjithë te jenë të përkushtuar për veriun, meqë gjendja është e brishtë dhe se incidentet e shpeshta bëjnë që tensionet të jenë të vazhdueshme. /A. Damati/
_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Buhler: Incidentet në veri janë të patolerueshme

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum