www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Premtohet luftimi i krimit dhe kontrabandës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Premtohet luftimi i krimit dhe kontrabandës   Thu Oct 07, 2010 11:05 pm

Policia e Kosovës është e përkushtuar në luftimin e dukurive negative, përfshirë edhe krimin e organizuar dhe atë të kontrabandës, kanë thënë drejtues të Policisë së Kosovës.


Nënkryetari i komunës së Mitrovicës, Riza Haziri, ka pritur të enjten në takim ushtruesin e drejtorit të Policisë së Kosovës, Behar Selimi me bashkëpunëtorë, me të cilët ka biseduar për gjendjen e përgjithshme në Mitrovicë pas shtimit të masave të sigurisë nga autoritetet e rendit.

Nënkryetari Haziri, e ka përshëndetur intensifikimin e masave në veri me qëllim të sundimit të rendit dhe ligjit. Ai vlerësoi se gjendja në veri është e patolerueshme, andaj institucionet e rendit duhet të jenë të vendosura për luftimin e kriminalitetit.

Në këtë kontekst, Haziri, përmendi incidentet e shumta që kanë ndodhur javëve të fundit në veri, mandej sulmet ndaj qytetarëve dhe pronave të shqiptarëve atje, duke krijuar një pasiguri të përgjithshme.

“Ne mbështesim masat që janë ndërmarrë ditëve të fundit në veri nga KFOR-i, Policia e Kosovës dhe EULEX-i, dhe jemi të bindur në suksesin e tyre dhe kthimin e normalitetit në këtë pjesë të vendit”, ka thënë ai.

Ushtruesi i drejtorit të Policisë së Kosovës, Behar Selimi, e ka njoftuar nënkryetarin e komunës, për shtimin e numrit të patrullimeve si në veri ashtu edhe në jug të qytetit.

Ai ka thënë se policia është e përkushtuar të ofrojë siguri për të gjithë qytetarët dhe ta luftojnë krimin dhe

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Premtohet luftimi i krimit dhe kontrabandës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum