www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Krerët komunal reagojnë ndaj veprimeve të UNMIK-ut në veri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Krerët komunal reagojnë ndaj veprimeve të UNMIK-ut në veri   Sat Oct 09, 2010 3:16 am
Drejtuesit e Komunës së Mitrovicës kanë reaguar pas veprimeve të fundit të UNMIK-ut në veri, të cilët kërkojnë rrënimin e shtëpisë së Musa Behramit nga Vidimriqi, si dhe mos rregullimin e një rruge që lidh këtë fshat me Kroin e Vitakut.

Drejtori për Infrastrukturë dhe Shërbime Publike, Rasim Veseli thotë se këto janë kërkesa absurde të administratës së UNMIK-ut në veri, të cilët janë duke u marrë me punë që nuk janë në kompetencën e tyre.

“Musa Behrami e ka ndërtuar shtëpinë në pronën e tij jashtë zonës urbane të qytetit dhe leje ndërtimi nuk kërkohet në këto raste. Gjithashtu ai ka ndërtuar shtëpinë në një vend që është në territorin e komunës jugore edhe sipas Pakos së Ahtisarit”, ka thënë Veseli.

Ndërsa për rrugën që lidh fshatin Vidimriq me Kroin e Vitakut, Veseli thekson se ajo ka qenë një rrugë e vjetër dhe tash vetëm është duke u meremetuar dhe shtruar me zhavorr.

“Një pjesë e rrugës është nën kompetencë të Autoritetit Pyjor të Kosovës. Ne e kemi pëlqimin e tyre dhe UNMIK-u s’ka kurrfarë pune këtu”, është shprehur në fund drejtori Veseli./A.Damati/

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Krerët komunal reagojnë ndaj veprimeve të UNMIK-ut në veri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum