www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ministri Shala mori mbështetjen e SHBA-së për projektet kapitale

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Ministri Shala mori mbështetjen e SHBA-së për projektet kapitale   Tue Oct 12, 2010 11:49 pmPrishtinë, 12 tetor - Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Ahmet Shala, ka marrë mbështetje në realizimin e projekteve kryesore për zhvillimin ekonomik të Kosovës nga zv.ndihmësi i sekretarit të Byrosë për Çështje Evropiane në Amerikë, Thomas Countryman, dhe nga koordinator i Mbështetjes Amerikane për Evropë dhe Euro-Azi, Don Rosenblone. Sipas një komunikate të Ministrisë së Ekonomisë dhe Financave, gjatë takimit është diskutuar rreth përkrahjes politike të SHBA-së në proceset kruciale, nëpër të cilat po kalon Kosova, si dhe mbështetjes në zhvillimin ekonomik, përkatësisht projektet e telekomunikacionit, energjisë, si dhe anëtarësimi i Kosovës në Institucionet Financiare Ndërkombëtare.
“Ministri Shala gjatë takimit me Contryman edhe një herë mori konfirmimin nga ai për mbështetjen e SHBA-së në proceset politike, të cilat pritet të ndodhin në të ardhmen, si dhe u sigurua se SHBA-ja do ta mbështesë Kosovën në të gjitha fushat duke përfshirë projektet kryesore për zhvillimin ekonomik të vendit tonë”, thuhet në komunikatë.
Contryman, sipas njoftimit të MEF-it, është përqendruar në rëndësinë e realizimit me sukses të projektit për privatizimin e PTK-së, si dhe ka siguruar Qeverinë e Kosovës që së bashku me Bankën Botërore do të angazhohen në realizimin e suksesshëm të projektit për gjenerim të energjisë elektrike, “Kosova e Re”.Faleminderit për rekomandimin

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Ministri Shala mori mbështetjen e SHBA-së për projektet kapitale

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum