www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rreth 340 klinas kërkojnë heqjen e shtetësisë së Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Rreth 340 klinas kërkojnë heqjen e shtetësisë së Kosovës    Wed Oct 13, 2010 12:19 am
Klinë, 12 tetor- Në Klinë 339 persona kanë aplikuar për heqjen e shtetësisë së Kosovës, bën të ditur Muhamet Gashi, shef i gjendjes civile në Klinë. Sipas tij rasti i parë është paraqitur më 20 maj të vitit 2009. Ndërsa vetëm sivjet janë 220 qytetarë, që punojnë në botën e jashtme, të cilët kanë aplikuar për të humbur shtetësinë e shtetit më të ri të Republikës së Kosovës. Prej, 339 personave, është vetëm një serb që ka kërkuar një gjë të tillë dhe ai është nga fshati Dresnikë i Klinës, të cilit i ka ardhur vendimi për humbjen e shtetësisë dhe ai do të behët shtetas i Malit të Zi, pasi që kërkesa ka ardhur nga autoritetet e këtij shteti. Gashi, tregon se pjesa dërmuese e qytetareve që kanë aplikuar të humbin shtetësinë e Kosovës, janë mërgimtarë, që punojnë në Gjermani, Austri, Danimarkë dhe shtetet e tjera perëndimore. Sipas tij
arsyeja kryesore është rregullimi i dokumentacionit personal në shtetin ku veprojnë dhe mundësia e lëvizjes me të lirë, sidomos nëpër Serbi, për të ardhur me lehtë në Kosovë.
Procedura për humbjen e shtetësisë zgjat afër 2 muaj. Autoritetet lokale druajnë se pas heqjes së vizave për Shqipërinë, do të ketë një invazion të qytetarëve për të lënë shtetësinë kosovare dhe për të marrë atë të Shqipërisë, për të lëvizur pa viza në vendet e ndryshme të botës.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Rreth 340 klinas kërkojnë heqjen e shtetësisë së Kosovës    Wed Oct 13, 2010 12:29 am

shihma bre qytetin time ee qe sa se kom pa

une jo se kom ba ket gjee
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Rreth 340 klinas kërkojnë heqjen e shtetësisë së Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum