www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kermabo: Për Kosovën do të angazhohem gjithnjë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Kermabo: Për Kosovën do të angazhohem gjithnjë   Wed Oct 13, 2010 12:30 amPrishtinë, 12 tetor - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe njëherësh ushtrues i detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi, zhvilloi të martën një takim lamtumirës me shefin e EULEX-it, Iv De Kermabo, i cili përfundon mandatin në këtë mision më 15 tetor.

Me këtë rast kryekuvendari Krasniqi e falënderoi Kermabo-n për angazhimin që ka pasur në Kosovë, jo vetëm si shef i EULEX-it, por edhe si komandant i mëhershëm i KFOR-it, duke kontribuar aq shumë për sigurinë në Kosovë.

Kermabo vlerësoi ndryshimet e mëdha që janë bërë në Kosovë, posaçërisht pas pavarësisë, si dhe rolin e EULEX-it në këto procese. Ai foli për përvojën e tij shumë përmbajtjesore gjatë ushtrimit të detyrave në Kosovë. Në këtë frymë ai theksoi se me emocione po ndahet nga Kosova, në të cilën ka kaluar një kohë të gjatë, qoftë si ushtarak, qoftë si shef i EULEX-it.

”Jam përpjekur gjithnjë për të mirën e këtij vendi dhe të qytetarëve dhe kam krijuar shumë miq këtu, ndaj edhe Kosova mund të llogarisë në mua në një mik të saj. Për Kosovën do të angazhohem gjithnjë”, u shpreh Kermabo.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Kermabo: Për Kosovën do të angazhohem gjithnjë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum