www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zonja Clinton ne Kosovë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Zonja Clinton ne Kosovë   Wed Oct 13, 2010 8:37 pmQyteti i Prishtinës është zbukuruar gjithandej me flamuj shtetërorë të Kosovës dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës - mesazhe këto mirëseardhjeje për Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton, e cila arrin sot për vizitë zyrtare në Kosovë.
Qytetarët e anketuar në Prishtinë thonë se janë të nderuar me vizitën e zonjës Clinton dhe bëjnë thirrje për një pritje madhështore në emër të saj. Sipas tyre, Shtetet e Bashkuara, në veçanti bashkëshorti i zonjën Clinton, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, kanë merita të veçanta për çlirimin e Kosovës dhe pavarësimin e saj.

Vizita e Sekretares amerikane të Shtetit vlerësohet edhe nga politikanët si vizitë e një rëndësie të veçantë, për shkak se bëhet në kohën kur Kosova po kalon në disa procese mjaft të rëndësishme.

Xhavit Haliti, anëtar i Kryesisë së Kuvendit të Kosovës nga PDK-ja, thotë se vizita e zonjës Clinton ka domethënie dhe rëndësi të madhe për të gjithë qytetarët e Kosovës dhe institucionet e vendit.

“Vizita e zonjës Clinton është e rëndësisë së madhe për Kosovën, por edhe për proceset nëpër të cilat po kalon rajoni. Është e rëndësishme veçanërisht për procesin në të cilin është Kosova, që duhet sa më shpejt t’i mbajë zgjedhjet dhe të fillojë dialogun (me Serbinë), i cili është i mbështetur edhe nga Bashkimi Evropian, edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, thotë Haliti.

Ai pret që vizita e Sekretares amerikane të Shtetit në Kosovë t’i inkurajojë institucionet kosovare për të filluar dialogun me Serbinë, si dhe të sigurojë mbështetjen amerikane gjatë këtij dialogu.

Ndërkaq, Ahmet Isufi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë për RFE se vizita e zonjës Clinton ka domethënie për marrëdhëniet e mira në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara.

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ndihmuar shumë në pavarësimin e vendit dhe në politikën që kanë ndjekur qeveria amerikane dhe shteti amerikan. Prandaj, kjo vizitë është e mirëseardhur për qytetarët dhe institucionet e Kosovës... Po ashtu, jep një mesazh shumë të mirë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të interesuara edhe për Kosovën, por edhe për marrëdhëniet në rajon”.

Clinton tha të martën gjatë qëndrimit në Beograd se Serbia duhet t’i normalizojë raportet me Kosovën dhe se e ardhmja e të dyja vendeve është integrimi në strukturat euroatlantike. Ajo po ashtu tha se bazë e mirë për fillimin e bisedimeve në mes të Kosovës dhe Serbisë është rezoluta e miratuar së fundmi në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. /Telegrafi/
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Zonja Clinton ne Kosovë   Wed Oct 13, 2010 11:34 pm

me flamuj shteteror nderkombetar ke te drejte,i yni mungonte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Zonja Clinton ne Kosovë   Thu Oct 14, 2010 1:05 am

o po mir bre si Lochk i dha hijeshi prishtines
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Re: Zonja Clinton ne Kosovë   Thu Oct 14, 2010 1:24 am

po de edhe shaban i ken qit apet

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Zonja Clinton ne Kosovë   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Zonja Clinton ne Kosovë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum