www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rivendoset flamuri kombëtar në Prishtinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Rivendoset flamuri kombëtar në Prishtinë    Thu Oct 14, 2010 12:11 am


Prishtinë, 13 tetor -Të rinjtë e Lëvizjes për Bashkim, së bashku me Tifozët Kuq e Zi dhe me ndihmën e lëvizjes “Vetëvendosje”, të revoltuar nga heqja e flamujve kombëtarë nga sheshet e Prishtinës, kanë marrë mbrëmë aksion për rivendosjen e tyre.
Në njoftimin për media të Lëvizjes për Bashkim bëhet e ditur se të martën, në orët e vona kanë rivendosur flamurin kombëtarë në sheshet e Prishtinës. Po të martën gjatë ditës është larguar flamuri kombëtarë, i cili ka qenë i vendosur së bashku me flamurin amerikan dhe atë të Kosovës, me rastin e vizitës së sekretares amerikane të Shtetit, Hillary Clinton.
Protokolli për vizitën e sekretares amerikane po bëhet nga Ambasada Amerikane dhe, sipas burimeve jozyrtare, është thënë se ambasada ka kërkuar që të hiqet flamuri kombëtar shqiptar, me arsyetimin se mbajtja e flamurit të një “shteti fqinj nuk është e preferueshme”.
Dëshmitarë okularë i kanë thënë Koha.net se mbrëmë pas vendosjes së flamujve, persona pa uniforma i kanë rihequr ato dhe kanë penguar rivendosjen e flamujve kombëtarë krahas atyre shtetërorë të SHBA e të Kosovës.
Zyrtarë të Kuvendit të Prishtinës mohojnë të kenë dhënë urdhër për heqjen e flamujve kombëtarë nëpër rrugët e kryeqytetit. Përkundrazi, Hortikulturës i është thënë që edhe ata të vendosen krahas të tjerëve, por se kush ka urdhëruar t’i heqin – thonë se nuk e dijnë.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Rivendoset flamuri kombëtar në Prishtinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum