www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google prezanton makinen pa shofer

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Google prezanton makinen pa shofer   Thu Oct 14, 2010 4:42 am

E kishin imagjinuar kineastët Stephen King e John Carpenter, por Google e bën realitet.

Kolosi amerikan i botës virtuale ka hedhur në treg makinën që nuk ka nevojë për shofer dhe deri tani makina pa emër ka arritur të përshkojë 140 milje në rrugët e Kalifornisë.

Falë një sistemi të integruar videokamerash, sensorësh dhe radarësh, makina kontrollohet nga një kompjuter qëndror. Sipas “New York Times”, shoferi mund ta marrë kontrollin në cdo moment.

Departamenti i Motorizimit në këtë shtet i ka ndezur dritën jeshile qarkullimit të makines në rrugë. Ekspertët mendojnë se bëhet fjalë për një revolucion të vërtetë, cka tregon edhe në herë afrimin e madh te njeriut me internetin.

Projekti është zhvilluar nga inxhinieri 43 vjecar Sebastian Thrun, ndërsa shitja për njerëzit e thjeshtë mund të nisë vetëm pas 8 vjetësh.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Google prezanton makinen pa shofer

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum