www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Adobe e Microsoft kunder Apple?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Adobe e Microsoft kunder Apple?   Thu Oct 14, 2010 4:44 am

Supozohet se shefat e kompanive Microsoft e Adobe janë duke marrë parasysh bashkëpunimin në luftë kundër konkurrencës në platformat mobile, veçanërisht atë të Apple.

Sipas gazetës prestigjioze amerikane “The New York Times”, shefi i Microsoftit dhe ai ai i Adobe kohë më parë kanë mbajtur një takim të fshehtë. Takimi ka zgjatur rreth një orë, gjersa Steve Ballmer e Shantanu Narayen kryesisht kanë biseduar për konkurrencën në fushën e pajisjeve mobile, me fokus të veçantë për Apple.

Kompanisë Adobe edhe më tutje nuk i përshtatet mungesa e mbështetjes për Flash në iOS, derisa Microsoftit nga pikëpamja afariste i pengon prania cdo ditë më e madhe në treg e pajisjeve mobile të Apple. Kompanitë janë duke shikuar mundësitë e luftës kundër konkurrencës, përderisa supozohet se është i hapur edhe opsioni i blerjes së Adobe nga ana e Microsoftit.

Për këtë gjë ka pasur fjalë viteve të kaluara, mirëpo atëherë Apple e Google nuk kanë qenë kompani aq të mëdha e të fuqishme sa janë sot. Zyrtarisht, Adobe pranon se takimi është mbajtur, mirëpo nuk jep detaje, derisa Microsoft porosit se nuk i komenton thashethemet dhe supozimet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Adobe e Microsoft kunder Apple?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum