www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bing ne Firefox 4

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Bing ne Firefox 4   Thu Oct 14, 2010 4:45 am

Mozilla ka njoftuar se në versionin e ri të shfletuesit të saj të internetit do të ofrojë mundësinë e përcaktimit të makinës së kërkimit Bing të Microsoftit si alternativë ndaj asaj të Google.

Në fakt, marrëveshja me Google, sipas së cilës kjo makinë kërkimi është vendosur fillimisht, është burim kryesor i të hyrave për Mozillan. Google edhe më tutje do të mbetet makina e parë në përzgjedhje në fushën për kërkim të Firefox 4, Yahoo do të jetë e dyta, derisa në Mozilla kanë njoftuar se burim të tretë do të mundësojnë vendosjen edhe të Bing si makinë kërkimi.

Përdoruesit edhe tani mund të vendosin Bing, apo cilëndo makinë tjetër kërkimi në fushën për kërkime të Firefox, mirëpo kjo kërkon shtojca të veçanta apo të hyhet më thellë në konfiguracionet e shfletuesit.

Në Mozilla theksojnë se deri më tani nuk ka pasur interesim tepër të madh për Bing, dhe për këtë arsye nuk e kishin vendosur në mesin e makinave kryesore të kërkimit. Mirëpo, kohëve të fundit popullariteti për Bing është rritur dhe ka marrë shumë vlerësime pozitive, prandaj në Mozilla kanë ardhur në përfundim se përfshirja e saj është mundësi e re me vlerë për përdoruesit e Firefoxit.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Bing ne Firefox 4

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum