www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tv 3d pa syze nga Sharp

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Tv 3d pa syze nga Sharp   Thu Oct 14, 2010 4:46 am

Në panairin elektronik Ceatec, Sharp ka paraqitur prototipat e veta me dimensione relativisht të vogla të cilët mundësojnë pamje tredimensionale pa syze të veçanta.

Pasi që Toshiba ka paraqitur televizionet e veta të cilat mundësojnë shikimin e pamjeve tredimensionale pa syze, ekrane të ngjashme ka paralajmëruar edhe kompania Sharp.

Mirëpo, për dallim nga Toshiba, Sharp tani për tani ekranet e veta i ka dedikuar për pajisjet mobile. Ekranet e paraqitura në panairin Ceatec kanë diagonale 3.8 e 10.6-inç, dhe për dallim nga ata të Toshibas ende janë në fazën e prototipave. Sipas përshtypjeve të para, ekranet ofrojnë pamje mjaft të mirë tredimensionale, mirëpo duhet të shikohen prej largësive relativisht të afërta.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Tv 3d pa syze nga Sharp

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum